Medyczne prawa Murphy'ego

Wydawnictwo: Rebis
hobby

Pisanie medycznych praw Murphy ego jest ryzykownym przedsięwzięciem. Taka reguła, jak: Kiedy wykryjesz u pacjenta x, umiera na y , nie pasuje do książek humorystycznych. Niemniej jednak wtedy właśnie potrzebny jest nam Murphy. Dlatego w nastroju może odrobinę mniej rozbawionym niż zwykle postanowiono wyłapać elementy murphologicznej prawdy o cudownym świecie medycyny.

denudatio_pulpae | 2016-05-02
Przeczytana: 02 maja 2016

Podczas porządkowania książek wpadła mi w ręce króciutka książeczka, pod tytułem "Medyczne prawa Murphy'ego". Jak pewnie wiecie, prawa te ogólnie zakładają, że wszystko pójdzie tak źle, jak to tylko możliwe. Całość byłaby jeszcze bardziej zabawna gdyby nie fakt, że tak często powiedzonka te okazują się być zgodne z prawdą :)

Najbardziej pasujące do mojej pracy:
"Pierwsze prawo stomatologii: największy ubytek jest w najtrudniej dostępnym zębie". No ba, szczególnie jak człowiek ma opóźnienie lub jest zmęczony to akurat trafi się ósemka górna, ustawiona dopoliczkowo, z wielkim ubytkiem na powierzchni dystalno-policzkowej. A pacjent albo ma mięsiste policzki, albo odruch wymiotny, więc w lusterku nic się nie da zobaczyć ;) Plus podkład za cholerę nie będzie się chciał przykleić, nie i już.

"Aksjomat umówionej wizyty: umówiona wizyta zostaje odwołana wtedy, gdy jest już za późno na zajęcie się czymś innym". Lub najczęściej w ogóle nie zostaje odwołana, a później płacz, że do...

olaf2009 | 2016-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2016

Zbiór sentencji o różnych, niespodziewanych przeciwnościach i złośliwościach losu. Napisana sarkastycznie w celach humorystycznych. Czyta się szybko, momentami śmieszna do łez, jednak czasami czytelnik nie ma ochoty na śmiech...

Natja | 2017-06-09
Na półkach: Przeczytane, Medycyna, 2017