Zrozumieć Hollywood . Równanie z niewiadomą

Wydawnictwo: Twój Styl

Wspaniała historia Hollywood począwszy od wynalezienia filmu aż po dzień dzisiejszy, napisana przez cieszącego się powszechnym uznaniem Davida Thomsona, który posiada ugruntowaną pozycję największego żyjącego krytyka i historyka filmu ( The Atlantic Monthly ), niezastąpionego ( The New York Times ) oraz po prostu najlepszego autora piszącego o filmach ( San Francisco Chronicle ). Teraz trzymamy w rękach jego mistrzowskie dzieło zrozumieć Hollywood , które, używając jego własnych słów, mówi zarówno o morderstwach jak i majestacie, statystykach biznesowych jak i milionach ludzi wzruszonych filmem, sztuce i okropieństwach . Obejmuje ono kariery artystyczne, życiorysy piratów praw autorskich, wzloty i upadki biznesu oraz wpływy socjologii krótko mówiąc: tajemnice cudu, kalkulacje zza biurka oraz ich oszołamiający wpływ na kino amerykańskie. Wszystko to razem stanowi ciężką artylerię wytoczoną przez amerykańską kinematografię przeciwko światu.

Kamil | 2016-03-24
Rudolfo | 2015-11-06