Walczę, więc jestem

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
szermierka
hobby

Wojciech zabłocki: z zawodu architekt, z pasji szablista, z zamiłowania malarz. Te trzy wątki, ale także Wypominki rodzinne i towarzyskie stanowią lwią część prezentowanych wspomnień. Pełno w nich intrygujących zdarzeń, barwnych historii, ciekawych ludzi. Wszystko bogato udokumentowane prawie setką zdjęć. Wojciech zabłocki uczestniczył w czterech olimpiadach, na których zdobył wraz z drużyną dwa razy srebrny i raz brązowy medal. W 1953 roku został mistrzem świata juniorów, czterokrotnie był drużynowym mistrzem świata w szabli, w 1989 roku mistrzem świata weteranów. Trenuje do dziś.

Piotr Ćwik | 2013-12-15
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Bardzo fajna, polecam nie tylko fanom szermierki. Zabłocki opisuje swoje życie. Tylko pierwszy (najkrótszy) rozdział poświęcony jest sportowi. Następne mówią o tym, co działo się z autorem po zakończeniu zawodowej kariery.

JaTheMolka | 2016-11-19
mariola | 2016-10-22