Zuzia pomaga mamie

Seria: Mądra Mysz- Zuzia
Wydawnictwo: Media Rodzina
Conni hilft Mama
MAD_ABOUT_YOU

Na placu zabaw stoi taka dziwna karuzela. Kiedy mama Zuzi zeskakuje z niej, skręca sobie nogę w kostce. Co za pech! Teraz Zuzia przejmuje obowiązki domowe. Robi to, co zwykle robi mama, a więc jest dorosła.

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/prod/1004/Zuzia-pomaga-mamie

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/prod/1004/Zuzia-pomaga-mamie

Ida | 2016-09-06
Przeczytana: 06 września 2016

Zuzia opiekuje się mamą, która skręciła nogę. Opiekuje się oczywiście tak, jak pozwala jej na to przedszkolny wiek :) Wciąga więc odkurzaczem niepotrzebne rzeczy, trochę nieporadnie przygotowuje posiłek (niestety z mikrofali - nie polecam ;)), ale ogólnie daje radę.
Zuzia idzie nawet z mamą do gabinetu lekarza, sama zamyka drzwi na klucz, pilnuje torebki. Po prostu duża i odpowiedzialna dziewczynka :)

W jednym może trochę mijamy się z jej możliwościami. Zuzia upiera się, że jest na tyle duża, by samodzielnie pójść do przedszkola. Niby nie jest daleko, ale w dzisiejszych czasach to raczej nieprawdopodobna historia. Niemniej nadmienię, że kiedyś, przed wiekami, zdarzyło mi się pójść samej do przedszkola (ale wtedy nie jeździło tyle samochodów ;)), więc może i autorka miała takie doświadczenia i stąd ten pomysł. Niestety nieprzyswajalny w dzisiejszych, znacznie bardziej niebezpiecznych czasach.

Drugi niezbyt chlubny moment podczas czytania książki, to złość, wręcz furia Zuzi na...

książek: 1970
Monika | 2016-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Myślałam, że to będzie ciekawa seria dla przedszkolaka, ale niestety muszę stwierdzić, że po przeczytaniu kilku książeczek o Zuzi jestem zawiedziona.

Autorka tak rozpędziła się w swoich fantazjach, że swoją bohaterkę wysłała samą do przedszkola, a szczytem było wymyśleniem wychowawczyni, która wypuściła również dziewczynkę samą do domu po zajęciach w przedszkolu. Ja takich bzdur nie przeczytam moim przedszkolakom.