Zimny ogień

8373372040
koontz, fantastyka, horror
horror
TrueNorth

Młoda dziennikarka Holly Thorne jest przypadkowym świadkiem wypadku: nieznajomy mężczyzna z narażeniem życia wyciąga małe dziecko spod kół pędzącego samochodu. Holly postanawia przeprowadzić z nim wywiad, ale bohater znika bez śladu. Zaintrygowana podejmuje śledztwo na własną rękę. Szukając w archiwach prasowych, odkrywa, że nie po raz pierwszy tajemniczy wybawca ratuje ludzi przed pewną śmiercią. Dziewczyna wietrzy doskonały materiał na artykuł i postanawia odszukać człowieka, któremu udaje się przechytrzyć los. Rzeczywistość jednak przerasta jej oczekiwania, a konfrontację z niezwykłą i groźną siłą może przypłacić życiem.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Zimny_ogien-p-29740-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Zimny_ogien-p-29740-.html

gwiazdka | 2016-03-05
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 05 marca 2016

„Zimny ogień” to całkiem ciekawa książka. Przede wszystkim początek wzbudza chęć poznania dalszej części, przyczyn i motywacji. Dalej robi się coraz ciekawiej, jest jeden moment, że wydaje się, iż wyjaśnienie jest oklepane i mało atrakcyjne, jednak okazuje się, że to tylko przerywnik, a zakończenie jednak może zaskoczyć. Co prawda toż wyjaśnienie urywa się w pewnym momencie jak przecięte nożyczkami, ale najważniejsze informacje czytelnik dostaje wcześniej. Powieść napisana lekko i z polotem, czyta się przyjemnie, początkowo główny bohater w dużym stopniu skojarzył mi się z inną postacią wymyśloną przez Koontza, mianowicie z Oddem Thomasem i myślę, że każdemu, komu spodobała się seria o Oddzie, ten też z przyjemnością przeczyta „Zimny ogień”. Dla mnie „Zimny ogień” jest lepszy od wspomnianej serii.

Heisenberg | 2016-07-27

Dość często spotykam się z opiniami, że Dean Koontz to największy rywal Stephena Kinga jeśli chodzi o gatunek ‘horror’ czy też ‘horror z elementami fantasy’. Musiałem zatem przeczytać jakąś jego powieść, przy czym wyjątkowo nie sugerowałem się opiniami i notami ani z LC, ani z innych portali, która to jego książka jest najlepsza lub najpopularniejsza. Po prostu poszedłem do biblioteki i poprosiłem o jakąkolwiek powieść Koontza. No i padło na „Zimny ogień”. Co mogę stwierdzić ponad wszelką wątpliwość po lekturze? To, że King może spać spokojnie! Wiadomo, że to jest powiedziane trochę na wyrost, bo mogłem trafić na inną książkę Koontza, która akurat wytrzymałaby porównanie z najlepszymi powieściami Kinga, ale póki co tak się nie stało.
„Zimny ogień” może podobać się do połowy – coś się w niej dzieje, jest akcja i jest tajemnica. Ale kiedy dwójka głównych bohaterów trafia w pewne, ważne w fabule książki miejsce, to ciach! – wszystko praktycznie się urywa. Robi się masło maślane i nic...

Adrian Jeżak | 2015-02-19
Na półkach: Przeczytane, Dean koontz
Przeczytana: 19 lutego 2015

Książka początkowo nie zdawała się być aż tak dobra jak mam prawo ocenić teraz, po jej przeczytaniu. I bardzo dobrze. Lepiej mieć pozytywną niespodziankę, niż się rozczarować. O czym jest?
Otóż drodzy czytelnicy. Opowiada ona o pewnym męzczyźnie, który z pokolenia na pokolenie otrzymuje po babce i ojcu tajemniczy dar, co jak się okazuje ujawnia się dopiero potem. Najważniejszym tej ksiązki motywem jest " linia życia" jak określa ją główny bohater. Jest to niepohamowana wiedza o nieuniknionym wypadku, katastrofie czy też porwaniu. NAjlepsze jest w tym wszystkim to, że bohater pędzi na złamanie karku, czasem przez połowę świata, żeby w tych niebezpieczeństwach odnaleźć szczególne osoby i ocalić je, co pomaga mu w spełnieniu samego siebie i odkryciu czegoś o własnej przeszłości, która jest dla niego zatartą niczym przez mgłę. Na trop Jima wpada któregoś dnia młoda dziennikarka Holly i odtąd wszystko idzie nie tak jak zazwyczaj planuje nasz niezwykły bohater...
Zachęcam bo naprawdę...

Tathagatha | 2012-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2012

W 'Zimnym ogniu' możemy zaobserwować płynne przejścia gatunkowe. Zaczynamy od sensacji/akcji, następnie mamy do czynienia z literaturą grozy i kończymy na thrillerze psychologicznym.

Książka opowiada o mężczyźnie, który chwilę przed nieszczęściem pojawia się znikąd, by ocalić zagrożonego/ych.
Podczas jednej z akcji zwraca na niego uwagę pewna dziennikarka, Holly, która wietrzy niezły materiał na artykuł. Postanawia do niego dotrzeć i zebrać jak najwięcej informacji. Rozwój sytuacji przerasta jej oczekiwania...

W rewelacyjny sposób Dean buduje napięcie, stopniowo odkrywa tajemnicę, po drodze mieszając czytelnikowi jeszcze w głowie, myląc tropy.

Samo zakończenie trąci nieco hollywoodem, ale jest zjadliwe.

Książka może nie kopie, nie zapiera dechu w piersi, ale to kawał naprawdę dobrego czytadła, z pewnością wartego przeczytania.

Polecam!

Mieczysław | 2015-03-14
Przeczytana: 14 marca 2015

Książki tej nie zaliczam do najlepszych w dorobku Koontza. Zaczyna się ciekawie, ale potem wlecze się jako niesamowita historia, niezbyt pomysłowa i nierealna. Mimo to nie żałuję, że ją przeczytałem.

Roman Dłużniewski | 2016-12-01

Dobra książka. Nie zachwyca ale i nie nudzi. Ciekawie skonstruowana akcja powoduje, że fajnie się ją czyta. Nie tylko dla miłośników Deana.

betina360 | 2015-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2015, Koontz
Przeczytana: 12 września 2015

Jim narazajac swoje zycie wyciaga 9 letniego chlopca spod kol ciezarowki. Swiadkiem owego wydarzenia jest mloda dziennikarka Holly. Ggdy przeglada prase dowiaduje sie o 12 przypadkach ratowania komus zycia przez tajemniczego mezczyzne. Holly odnajduje Jima w Kaliforni i razem probuja rozwiklac zagadke jego bohaterskich czynow. Wspolnie stawiaja czola poteznemu i dziwnemu przeciwnikowi.

Przeczytana: 12 października 2012

Jak zwykle autor przedstawił niesamowicie barwną, pełną emocji historię. Czy chcielibyśmy być obdarzeni niezwykłym darem jasnowidzenia? Ja odpowiedziałabym w pierwszej chwili – TAK. Jednak po głębszym namyśle, nie byłabym tego już taka pewna. Każdy dar, podobnie jak niezwykła wiedza, niesie za sobą zarówno wspaniałe aspekty ich wykorzystania, jak i te mroczne. Wydaje nam się, że jesteśmy dobrymi ludźmi i nadprzyrodzone moce wykorzystamy wyłącznie w pozytywnym znaczeniu. Czy aby na pewno? A co jeżeli w naszym życiu nastąpi nieoczekiwany zwrot - traumatyczne przeżycie? Będziemy świadkami niezwykle bestialskiego morderstwa, którego ofiarami będą nasi najbliżsi? Czy cierpienie, ból, nienawiść, nie spowoduje, iż nasze życie zdominuje mroczna strona naszej osobowości? Czy nie wypełznie jak robak z wnętrza naszego jestestwa? Ta książka pokazuje właśnie małego chłopca, który w obliczu niesamowitych i niezwykle traumatycznych zdarzeń, których jest naocznym świadkiem, najpierw traci...

andzia | 2015-04-16
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

Kolejna bardzo dobra ksiązka Koontza, która wciaga i buduje napiecie od samego poczatku, ze ciezko nam sie jest od niej oderwac. czytajac od czasu do czasu mialam dreszcze i bałam sie nawet zasnac. Jesli chodzi o zakonczenie to niezle zaskoczylo mnie. ksiazka godna polecenia i przeczytania.

Buka | 2013-06-09
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 09 czerwca 2013

Wartka akcja i bardzo ciekawy pomysł na książkę!
Czytasz z niecierpliwością, bo jak najszybciej musisz wiedzieć jaka jest prawda ;-). Tytuł godny polecenia.