Szpieg

Tłumaczenie: Dariusz Ćwiklak
Cykl: Alexander Hawke (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
Spy

W samym sercu Amazonii, pod dachem dżungli wznoszą się... złociste kopuły i strzeliste minarety. Islamscy terroryści szkolą w dżungli potężną armię. Ich cel to krwawy dżihad wymierzony w Stany Zjednoczone. Tylko jeden człowiek może ich powstrzymać. Tylko on może odnaleźć rzekę bez nazwy, tajną bazę i szaleńca, który skazał Amerykę na zagładę. Lecz musi stawić czoło nie tylko ludziom i okrutnej przyrodzie, ale i własnym demonom. Od magii szamanów i zatrutych strzał po uzbrojone roboty, bezzałogowe łodzie podwodne i przerażający arsenał najnowocześniejszej armii ? Alex Hawke prowadzi wyścig z czasem i ze złem, jakiego nie znał świat..

Ella | 2015-08-30

Jakoś zmęczyłam tę książkę. Zaczęło się niby fajnie - pierwszy rozdział był zachęcający - zwiastował ciekawą tematykę i wciągającą akcję. Ale potem namnożyło się wątków, bohaterów, doszło sporo polityki i brutalności i w sumie zrobił się z tego taki typowy film akcji z Chuckiem Norrisem. Jednym słowem rozczarowałam się i myślę, że po tego autora już nie sięgnę.

Dariusz | 2015-10-15
Przeczytana: 15 października 2015

Islamscy terroryści zagrażają Stanom Zjednoczonym. W Amazonii, kryje się siedziba terrorystów, którzy planują ataki na najważniejsze miejsca. Przerwać strefę wpływów w Ameryce, to główny cel, który chcą zrealizować. Wenezuela, Meksyk, Kuba kraje które krzywo patrzą na poczynania Stanów Zjednoczonych. Alex Hawke poprowadzi walkę z Islamskimi terrorystami, którą wygra. Wpływ USA w Ameryce Południowej jest bardzo duży i nie spodziewali się, że terroryści są tak blisko.

Jan Szymański | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

Ted Bell opiera swą powieść na nieprawdopodobnej teorii haosu. Pewne rozwiązania są już tak "oklepane", że wręcz nie powinno się ich nadużywać. Poza tym wiele przypadkowo przeplatających się wątków, ale to wizytówka tego autora. Przeczytać oczywiście warto. Czasu nie zmarnujesz. Ja jednak, do ulubionych tej powieści nie dodam.

karola | 2010-11-10
Przeczytana: 02 listopada 2010

Masz ochotę na dobre szpiegowskie kino? Chcesz trochę dawki niezłej adrenaliny? Nie włączaj telewizora. Sięgnij po prostu po książki, które napisał Ted Bell. „Lewiatan”, „Szpieg”, „Car”… to najlepsze szpiegowskie historie jakie czytałam od czasów mistrza gatunku, Roberta Ludluma.

(pełna recenzja na http://babski-magiel.pl/mybookcase :-)

marek8105 | 2013-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2013

Nie do końca jestem usatysfakcjonowany. Książka niby ciekawa ale fabuła słaba. Generalnie można przeczytać. Poświęcony czas nie uważam za stracony :).

justyna | 2016-03-06
Karlayn | 2016-02-29