Diabelli i inne pisma do dyrekcji

Tłumaczenie: Jacek St. Buras
Seria: Małe pasaże
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Diabelli - Blankenburg
literatura szwajcarska

Tragikomicznymi bohaterami opowiadań Hermanna Burgera z 1979 roku są przedstawiciele niecodziennych profesji: pomocnik orkiestry, prestidigitator, nocny portier, ekscentryczny tanatozof. Każdy z nich jest opętany własną wizją świata i zarazem świadomy niemożności jej urzeczywistnienia. W listach do wyższych instancji ci nieszczęśni outsiderzy usiłują z całą groteskową elokwencją pokory i poczucia wyższości, rezygnacji i wiary, rozpaczy i nadziei przekonać adresatów do swoich racji.

źródło opisu: http://terytoria.com.pl/

źródło okładki: http://terytoria.com.pl/

Mateusz Żaboklicki | 2015-01-18
Przeczytana: listopad 2014

Przede wszystkim znakomity język. Zalatuje Bernhardem. Ale to dobrze.

kurkowicz | 2016-01-31
Tomaszke | 2014-08-25