Wąż

Tłumaczenie: Paweł Wieczorek
Cykl: Kurt Austin (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Serpent
Zuza

Prekolumbijski skarb, podmorska tajemnica i najsłynniejszy obok Dirka Pitta bohater Cusslera w morderczym wyścigu z czasem Wybrzeże Maroka. Kurt Austin ratuje kobietę ściganą przez tajemniczych prześladowców. Nina Kirow, archeolog podmorski, dokonała sensacyjnego odkrycia. Ktoś usiłuje jednak zdobyć wyniki jej badań. Rozwiązanie zagadki spoczywa na dnie lodowatego Atlantyku we wraku...

Wybrzeże Maroka. Kurt Austin ratuje kobietę ściganą przez tajemniczych prześladowców. Nina Kirow, archeolog podmorski, dokonała sensacyjnego odkrycia. Ktoś usiłuje jednak zdobyć wyniki jej badań. Rozwiązanie zagadki spoczywa na dnie lodowatego Atlantyku we wraku luksusowego liniowca, który kryje bezcenny skarb i tajemnicę przerażającego spisku.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

gwiazdka | 2015-08-10
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

W moim przekonaniu jedna z lepszych książek Cusslera. Wyjątkowo lekko się czytało, autorzy postarali się, żeby jakaś część tajemnicy towarzyszyła czytelnikowi do samego końca, nieważne, że wyjaśnienie mnie nie przekonało, świetne było to, iż ważniejsza była zabawa i niepewność niż wytłumaczenie. Przygody też wciągały pomimo przewidywalności wyników. Czyli naprawdę dobra zabawa, chociaż „Wąż" nie ustrzegł się wad. Szczególnie wielka to postaci bohaterów- niestety za mało indywidualizmu oraz za duża zbieżność Austina i Zavala z Pittem i jego kumplem Alem. Poza tym niezbyt udana próba zmiany historii- ale w tej kwestii ciężko wymyślić coś tak interesującego, aby przekonało i wstrząsnęło czytelnikiem. No i niestety, nie do końca wyjaśnione i dopracowane motywy sceny kończącej „działalność Bractwa” (dość ogólnikowo, ale nie chciałabym zdradzić zakończenia). Mimo tych minusów książka była przyjemną i wciągającą rozrywką, którą polecam wszystkim miłośnikom przygodówek.

"Wąż" to naprawdę ciekawa i porywająca przygoda. Mile wypełnia czas. Tylko mam dwa zastrzeżenia - schematyczność i naiwność.

PAWEŁ82 | 2016-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2016

Moja pierwsza przeczytana książka w tym roku a zarazem druga przeczytana powieść Cliva Cusslera o przygodach Kurta Austina i załogi NUMA.

To jest to czego brakowało mi w "Statek Widmo" więcej przygody, więcej egzotycznych miejsc a samą opowieść można porównać do przygód Indiany Jonesa pomijając przy tym nieco przydługie opisy oraz terminologię żeglarską.

Edzik | 2018-09-15
Na półkach: Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 14 września 2018

Nie wiem co mam napisać na temat tej książki. Niby fajna, wartka akcja, tło historyczne, ale w pewnym momencie zwątpiłam. Po prostu coś mi nie pasowało, męczyła mnie momentami. Zakończenie było ok. Ogólnie polecam :-) z pewną dozą niesmaku.

| 2012-06-25
Przeczytana: 22 czerwca 2012

KOlejna odsłona heroiczności, niezłomnych, mądrych i odważnych bohaterów, którzy nie kłaniają się falom, nie umykają przed kulami i nie lękają się ciemnych i nieznanych głębin morskich.
To błyskotliwa i barwna przygoda, dla tych, którzy gdzies w głębi swego serca pragną równiez stac się podobni do Indiany Jonsa, tylko trochę zbyt wygodnie siedzi im się w fotelu.

KaMiLa | 2016-11-17

Sympatyczny bohater, pełno przygód. Lekka, przyjemna powieść.

Weronika Pabianek | 2014-03-02
Przeczytana: 02 marca 2014

jak zwykle u Cusslera, wartka akcja, specjalistyczne opisy, fajne dialogi, kto wcześniej zetknął się z twórczością tego pisarza bohaterów nie trzeba mu przedstawiać, aż chciałoby się poznać Kurta Austina i Joe Zavalę osobiście :-) polecam

lobuz09 | 2014-11-30

Szkoda, że to już nie Dirk Pitt, ale tak naprawdę Kurt Austin to jedno i to samo ;p tak jak i ta książka w porównaniu do twórczości Cusslera.

Rydzek | 2014-08-09
Przeczytana: lipiec 2014

Wartka akcja i wciągająca tajemnica. Trochę tylko przeszkadzało nadużywanie terminologii żeglarskiej i długawe opisy.