Dzieci rewolucji

Wydawnictwo: Sonia Draga
Children of the Revolution
Paweł Korombel
Ag2S

„Znakomita fabuła aż do ostatniej strony. Robinson otrzymał wiele nagród za serię z detektywem Banksem, ta książka to absolutne mistrzostwo”. Kirkus Review Na nieużywanym szlaku kolejowym znaleziono ciało mężczyzny. DCI Banks i jego współpracownicy szybko odkrywają, że ciało denata należy do zniesławionego profesora akademickiego, którego cztery lata wcześniej zwolniono z powodu molestowania...

Na nieużywanym szlaku kolejowym znaleziono ciało mężczyzny. DCI Banks i jego współpracownicy szybko odkrywają, że ciało denata należy do zniesławionego profesora akademickiego, którego cztery lata wcześniej zwolniono z powodu molestowania seksualnego.
Możliwe, że w jego upadek, ale również i śmierć, uwikłanych jest wielu podejrzanych. Wkrótce samego Banksa ogarnia obsesja na punkcie pięknej Lady Veroniki Chalmers i jej związków z profesorem, które cofają go do fascynujących lat 70. Znajdujące się pod nieustającą kontrolą śledztwo mimo wszystko nabiera tempa, a Banks wiele ryzykuje, by dokonać przełomu w wyjaśnieniu sprawy.
Dzieci rewolucji to przykuwająca uwagę, pełna napięcia i zwrotów akcji powieść. Peter Robinson w najlepszym wydaniu!

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

Bzibzioh | 2019-09-08
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, Legimi
Przeczytana: 08 września 2019

Kryminał obyczajowo-egzystencjalny z wątkiem społeczno-politycznym. Banks w poszukiwaniu prawdy odkrywa ją nie dla wszystkich. Jest zdania, że czasem lepiej, gdy jest ukryta. Taki to paradoks tkwi w zakończeniu śledztwa pełnego niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów, choć zwroty następują nie w samej akcji, ale w toku myślenia inspektora. Doceniam, że inspektor myśli logicznie. 😊 Lektor nieco anemiczny, ale wolę powściągliwość niż nadmiar emocji w czytaniu, tym bardziej że mamy do czynienia ze znanymi ze swojej flegmatyczności Anglikami.

Rudolfina | 2019-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2019

BEZ CHEMII
To jest bardzo solidna książka. Bardzo solidna. Ale im dłużej powtarzam sobie, że jest solidna, tym bardziej nie chce mi się o niej pisać. Piszę więc dla porządku, bo to dla mnie nowy autor, więc warto nie zapomnieć, że został „zaliczony”.

Wszystko niby jest na tak: logicznie przeprowadzona intryga, dwa tropy, a do końca nie wiemy, który doprowadzi do rozwiązania zagadki, akcja najpierw dość wolna, ale potem się rozkręca, detektyw porządny, jego ekipa ciekawa, choć może za bardzo świętoszkowata, i nawet czasy też ciekawe, bo śledztwo sięga górniczych strajków w Wielkiej Brytanii z epoki sprzed pani Thatcher: dzieci kwiaty, marihuana, ruchy marksistowskie, te klimaty.

Zupełnie nie mam się czego czepić, ale też nie potrafię się zachwycić. Ale powtarzam, książka jest solidnie napisana i obiektywnie może się podobać. Tylko pomiędzy mną i panem autorem jakoś zupełnie nie zaiskrzyło. Bywa.

www.czytacz.pl

Angelika Kurek | 2019-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2019

Ta część rozpoczyna się od znalezienia ciała byłego wykładowcy akademickiego - wiele wskazuje na to, że nie był to zgon z przyczyn naturalnych. Śledztwo idzie w dwie strony,bada przykr ą sytuacje dotyczącą molestowania studentek na uczelni na której pracował wykładowca; drugi wątek zaś dotyczy burzliwej młodości deneta i jego studenckiego życia.
Inspektor Alan Banks, zauważa że kilka tropów prowadzi do pisarki z wyższych sfer Lady Veroniki Chalmers, a że jej rodzina jest wysoko postawiona, Alan ma przez to dochodzenie problemy w pracy.
W tym tomie autor przenosi momentami do lat 70, gdzie studenci z wyidealizowanym obrazem świata, uważają strajki górników za coś ekscytującego, zaś sami górnicy walczą o przetrwanie.
Szalone życie studenckie z hipisowskimi akcentami.
Widzimy także, jak zmienili się studenci - wtedy, a dziś. Jakie było ich podejście do narkotyków i do czego je wykorzystywali.
Wracając do życia codziennego, obserwujemy jak na posterunku Banksa, powoli dochodzi do...

BasiaK | 2018-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2018

Moje pierwsze zetknięcie z książkowym inspektorem Banksem. Wrażenia? pozytywne. Bardzo przyzwoity policyjny kryminał z może nieco zbyt brytyjsko-flegmatycznym tempem. No i może nieco nuży powtarzanie tych samych informacji po kilka razy. Rozwiązania domyśliłam się gdzieś w 2/3 książki, było dość oczywiste. Niemniej czyta się gładko i sięgnę po kolejne książki z tej serii. Brak podkładu muzycznego (sporo odniesień do muzyki wczesnych lat siedemdziesiątych!) i następnym razem przy czytaniu włączę coś odpowiedniego samodzielnie.

Izoldka | 2018-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2018

W "Dzieciach Rewolucji" spotykamy Alana Banksa zbliżającego się wielkimi krokami do zakończenia swojej kariery zawodowej, rozważającego w niedługim czasie odejście na emeryturę. Jednocześnie, w celu rozwiązania kolejnej zagadki, znów musimy się cofnąć do czasów jego młodości - do czasów tzw. rewolucji. Historia jak zwykle ciekawa z nieoczywistym zakończeniem. Jak do tej pory, Peter Robinson mnie nie rozczarował.

SandyViant | 2018-02-10
Przeczytana: 09 lutego 2018

"Rewolucja. Byliście dziećmi rewolucji. Zawsze walczącymi o sprawę, Zawsze altruistyczni, nigdy egoisyczni."

"Dzieci rewolucji" to moje pierwsze zetknięcie z twórczością Petera Robinsona, który nie raz, nie dwa kusił mnie i zachęcał do przeczytania, przyciągając ciekawymi okładkami z ulubionego wydawnictwa. Jednak, niestety, pan Peter nie oczarował mnie jakoś szczególnie...
Książka od początku przyciąga natomiast wciąga - tylko na początku. Do przeczytania tej powieści zachęcił mnie głównie opis książki na jej tyle. Niestety historia opisana na kartach tej książki nieco mnie znużyła. Większośc treści zawierają dialogi, spekulacje bohaterów i domysły kto jest winien zbrodni. Żadnej "grubej" akcji, właściwie bardzo mało akcji. Przez większość książki miałam wrażenie, że ciągle czytam o tym samym a historia i bohaterowie wciąż kręcą się w kółko. Kilka relacji i szczególnych incydentów z przeszłości, mających wpływ na obecne wydarzenia, ciągnie się przez pół opowieści....

magia78 | 2016-10-02
Na półkach: Przeczytane, 2016, Audiobooki
Przeczytana: 24 października 2016

234/2016 (A)

Robert Łyskawa | 2016-09-15
Przeczytana: 15 września 2016

Czasami nachodzi mnie ochota, żeby sięgnąć po jakiegoś nieznanego mi autora. I tak było tym razem. "Książki Robinsona wbijają w fotel" głosiły słowa Tess Gerritsen na okładce "Dzieci rewolucji", co w dużej mierze przykuło moją uwagę i wypożyczyłem tę powieść. Dopiero potem odkryłem, że to już 21. (!) tom serii o inspektorze Banksie. Jednak nie zraziło mnie to i wziąłem się do czytania. Nie poczułem jednak początkowo owego obiecanego wbicia w fotel. Ale w miarę czytania i wychodzenia na światło dzienne nowych poszlak, było coraz bardziej ciekawy rozwiązania zabójstwa Gavina Millera.
Co muszę powiedzieć o "Dzieciach rewolucji" to to, że jest to bardzo realistyczny kryminał. Nie ma szalonego biegu akcji, kolejnych trupów. Jest za to śledztwo, które odkrywa kolejne tropy i powoli policja (i czytelnik) dochodzą do rozwiązania zagadki.
Reasumując: mimo początkowego braku jakiejś więzi z tą powieścią, nie porzucam myśli o tym, że może jeszcze poczytam o wcześniejszych przygodach...

Midori | 2016-08-30

Dobra, bo czyta się migiem i nie ma niepotrzebnych dłużyzn. Lubię gdy książka ma tempo i jej bohaterowie potrafią myśleć. Detektyw Banks do takich na pewno należy i tę postać należy docenić. A cała reszta? Powiem przewrotnie, bo choć kryminał, to bardzo przyjemny.

magda5431 | 2016-01-14
Przeczytana: styczeń 2016

Na Banksie i Robinsonie jeszcze się nie zawiodłam ;)