Kobieta w biegu. Jak pogodzić pasję z codziennością i odnaleźć radość życia

Wydawnictwo: Galaktyka
sport
Michał

Czy można pracować pełną parą, rozwijać swoje pasje, stawiać sobie cele i spełniać marzenia, a przy tym nie zagłodzić rodziny i wciąż mieć czyste ubrania w szafie? Czy da się pogodzić życie rodzinne ze swoim własnym „ja” i realizować siebie bez szkody dla najbliższych? Wreszcie – czy można być mamą i biegać ultramaratony? I po co w ogóle biegać? Po co się męczyć, wstawać przed świtem lub wychodzić na trening późnym wieczorem? Dlaczego mimo wszystko warto? I jak to żmudne pokonywanie kilometrów na własnych nogach może zmienić życie na lepsze? Bez względu na to, czy już kochasz bieganie, czy też po prostu nie cierpisz się męczyć – daj się zainspirować do działania. Odkryj w sobie siłę i uwierz, że możesz więcej.

Jeśli twierdzisz, że nie masz czasu na takie głupoty jak bieganie, bo za piętnaście szósta rano dziecko domaga się, byś wstała i się z nim pobawiła, musisz coś ugotować lub napisać artykuł na wczoraj, a wchodząc do domu, przedzierasz się przez tony ciuchów i zasieki z zabawek, ta książka wywróci twoje życie do góry nogami.
Kasia Żbikowska-Jusis jest matką, ambitną biegaczką i założycielką pierwszego w Polsce portalu biegowego dla płci pięknej. Przez kilkanaście lat biegania zyskała wiele nowych doświadczeń i do mnóstwa rzeczy nabrała dystansu, dzięki czemu stroni od prawd absolutnych. W swojej książce dowodzi, że mamy, żony i kobiety pracujące nie muszą robić z siebie męczennic i rezygnować z osobistej pasji.

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl

Marta | 2016-08-30
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Recenzją książki może być ten o to cytat: "Bieganie, jest moją pasją. Biegam bo to kocham. Piszę o bieganiu bo sprawia mi to przyjemność"

Nie ma w tej książce złotej recepty na bieganie, bo nie może być. Jak dla mnie sprzeczna z moimi oczekiwaniami. Książka autobiograficzna. Momentami kontrowersyjna... Każdy ma swoje priorytety, i bardzo różnią się od moich. Doceniam pasje i zaangażowanie.

Brawo dla pani Katarzyny.

No więc biegam.

ps.
"Prawda jest taka, że przygody rzadko kiedy zdarzają się w czterech ścianach" - z tym się nie zgadzam ;)