Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Onepress
autentyczność, marka
biznes, finanse
bales

Autentyczność w biznesie pozwala ci być sobą w tym, co robisz! Wyróżnia ciebie i twoje usługi oraz sprawia, że twoja marka staje się nie do podrobienia. Pozwala ci też docierać do właściwych odbiorców — twoich idealnych klientów. Bo autentyczność ma moc przyciągania! Poradniki biznesowe często przekazują wiedzę oraz zasady, których należy przestrzegać przy budowaniu swojej marki i rozwijaniu...

Bo autentyczność ma moc przyciągania!
Poradniki biznesowe często przekazują wiedzę oraz zasady, których należy przestrzegać przy budowaniu swojej marki i rozwijaniu firmy, ale bardzo rzadko wspierają w podejmowaniu samodzielnych decyzji, wybieraniu tego, co jest najlepsze akurat dla ciebie, poznawaniu siebie i słuchaniu własnej intuicji. Tym razem jest inaczej!

Masz przed sobą praktyczny przewodnik zawierający mnóstwo ćwiczeń, pytań, które należy sobie postawić, a także przykładów tekstów i osób, które zaczęły budować swoją działalność na autentycznym przekazie — pochodzącym z ich wnętrza, czyli zgodnym z tym, kim są, w co wierzą i co jest dla nich ważne.

Książka pomoże ci w budowaniu swojej marki (osobistej i firmowej) w sposób autentyczny, który będzie jednocześnie atrakcyjny dla twoich klientów. Przeczytaj ją i sprawdź, czy to podejście jest dla ciebie.
Jeśli tak — zacznij działać!
Zagadnienia poruszane w książce są bliskie nowym trendom w marketingu, takim jak personal branding, storytelling, content marketing.
Budowanie marki na autentycznym przekazie to prawdziwa rewolucja w podejściu do biznesu!

źródło opisu: http://onepress.pl/

źródło okładki: http://onepress.pl/

awiola | 2018-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2018

"Jestem przekonana, że autentyczność może odmienić również twoją działalność, a przez to także twoje życie".

Zakładki widoczne na moim blogu modyfikowałam już kilkakrotnie pod wpływem sugestii, jakie znalazłam w poradniku Anny Piwowarskiej. Szczęśliwie dla mnie, wiele z porad zawartych w tej książce, od dawna już praktykuję, gdyż moja intuicja czasami podpowiada mi pewne, określone zachowania. Myślę, że moja strona będąca wizytówką mnie samej, i co za tym idzie, mojej książkowej pasji jest bardzo autentyczna, ale zawsze mogę coś dopracować, by było jeszcze lepiej.

Anna Piwowarska to copywriterka, która przez sześć lat pracowała w agencjach reklamowych. Tworzyła kampanie, teksty, hasła i bannery dla marek Żywiec, Philips, BoboVita, Electrolux, czy Sony. Od trzech lat autorka rozwija swój własny autorski projekt nazwany Autentyczny Copywriting, jako freelancerka prowadzi konsultacje i warsztaty, przekazując zdobytą wiedzę dotyczącą autentycznego przekazu.

"Autentyczność...

Ciekawa, dobrze napisana książka o... pisaniu. Autorka pokazuje, jak pisać na potrzeby internetu i przekonuje, że autentyczność jest na wagę złota. Co więcej jest o wiele bardziej atrakcyjna niż wyświechtane i do bólu profesjonalne formułki, które spotkać można na niemal każdej stronie internetowej.

"Autentyczność przyciąga" to świetna pozycja dla copywriterów, blogerów, redaktorów serwisów internetowych, którzy chcą pisać ciekawie i z polotem, rozwijać swój warsztat pisarski i jak niemal każdy mają największy problem z napisaniem tekstu o sobie samym.

Iwona_C_ | 2016-07-27

To, co wyróżnia naszą firmę, to my sami. Przecież nie ma drugiej takiej samej osoby jak my. Dlatego kreując wizerunek firmy, warto pokazać siebie. Jest to bardzo trudne, bo najtrudniej pisze się o osobie, ale ćwiczenie czyni mistrza. Również w tekstach ofertowych warto postawić na oryginalność i zrezygnować ze sztampowych opisów, które możemy znaleźć na setkach stron. Wszystko powinno nas wyróżniać. O tym i o wielu innych kwestiach pisze Anna Piwowarska w książce Autentyczność przyciąga.

Publikacja ta nie jest pierwszym poradnikiem z zakresu copywritingu i kreowania marki, który przeczytałam. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych książek tego typu, jakie miałam w rękach. Jest napisana prostym, przystępnym językiem i nie obiecuje cudów, ale daje nam coś więcej. Kiedy zastosujemy się do porad w niej zawartych, a także będziemy ćwiczyć nasze umiejętności zgodnie ze wskazówkami, będziemy mogli tworzyć autentyczne treści – nie tylko teksty. Dostajemy narzędzia i...

MoznaPrzeczytac | 2015-09-06
Przeczytana: 06 września 2015

„Autentyczność przyciąga. Wiem to na pewno” – mówi Anna Piwowarska, autorka książki na temat budowania marki na prawdziwym i porywającym przekazie (s. 9). I zdecydowanie wie, co mówi. A ja jej uwierzyłam, od pierwszej strony. Bo przemówiła do mnie, i to nie tylko słowami, ale przede wszystkim – sobą, swoją osobowością i swoją historią… oraz imponującym doświadczeniem zawodowym.
„Autentyczność przyciąga. Jak budować swoją markę na prawdziwym i porywającym przekazie” Piwowarskiej to książeczka niewiele większa od zwykłego zeszytu. Chciałoby się rzecz – niepozorna. Ale tylko pozornie. Wystarczyło zaledwie kilka minut na przekartkowanie zawartości i przeczytanie pierwszych stron, bym zyskała pewność, że w rękach trzymam pozycję nietuzinkową. I że czeka mnie fascynująca podróżą – nie tylko do krainy słów, ale chyba przede wszystkim – w głąb siebie. Bo żeby mówić czy pisać o sobie w sposób autentyczny, trzeba najpierw odkryć, kim się naprawdę jest. A to już jest podróż nie lingwistyczna,...

Jeanne | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Ciekawa pozycja dla tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na rynku i pragną poznać podstawy technik marketingowych.
Nie podobało mi się tylko ciągłe powtarzanie podobnych wniosków i zwracanie się do czytelnika na "ty" z małej litery (według mnie nieco przeczy to przesłaniu książki). Niemniej jednak polecam - zwłaszcza początkującym freelancerom!

Julia W | 2016-02-23
Przeczytana: 11 października 2015

Kiedy dowiedziałam się o tym, że Ania Piwowarskach pisze książkę, już od kilkunastu miesięcy byłam czytelniczką jej bloga.
Lubię słowo pisane i wszystko, co jest z nim związane. Pewnie dlatego właśnie trafiłam na stronę Autentyczny Copywriting.

Pisanie (i mówienie) o sobie nigdy nie było moją mocna stroną. Pisanie nie tylko o sobie, ale pisanie w ogóle zawsze mnie przerażało. I pociągało. Lubiłam pisać. Pisanie jest, było i będzie w moim zyciu zawsze; chcę mu pomóc, dlatego między innymi sięgnęłam po tę książkę.

Znajdziecie w niej niezliczoną ilość ćwiczeń, które pomagają w pisaniu o sobie. Książka jest bogata w przykłady, wymyślone przez Autorkę na potrzeby podręcznika, ale również pochodzące ze stron internetowych osób, którym Ania pomagała w tworzeniu tekstów o sobie.

Wszystkich, którzy chcą, aby ich teksty były autentyczne, spójne i atrakcyjne, zachęcam do sięgnięcia po ten poradnik. Naprawdę warto.

Joanna | 2017-01-21

Spodziewałam się nieco czegoś innego po tej książce. Treść można skrócić spokojnie o połowę - dany punkt jest omawiany zbyt długo, tzn. czytelnik wie już, o co chodzi, a dalej pojawiają się wyliczenia przemawiające za daną racją. Natomiast przykłady i ćwiczenia są fajnie, jasno tłumaczą, jak odnieść daną zasadę do pisania. Myślałam, że książka będzie zawierała więcej porad dot. samego pisania, a tu przewija się przede wszystkim temat autentyczności. Książka podkreśla, jak powinny być pisane teksty na strony internetowe, teksty reklamowe - wskazuje inny kierunek niż jest praktykowany. Podejście ciekawe, ale myślę, że nie wszystkich przedsiębiorców stać, aby pisać teksty "naprawdę autentyczne" :)

Renata | 2016-04-11
Przeczytana: 11 stycznia 2016

Pozycja dla marketingowców, którzy nie tylko liczą zera, ale przede wszystkim chcą być zgodni ze sobą w swojej pracy. Dla copywriterów obowiązkowo. Bardzo przystępna i ładna literacko książka w stylu "slow". Główna myśl zawiera się w tytule, ale warto ją zgłębić, na pewno w każdym czytelniku zaszczepi jakąś nową myśl w planowaniu działań oraz w działaniu! :)

Papierowa Kobietka | 2016-01-13
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Jest jak magnes, wzbudza zaufanie, zaprasza do współpracy! To właśnie ona - autentyczność - niezbędna każdemu, komu zależy na trwałych i owocnych relacjach z otoczeniem, z klientami, z pracodawcą! To umiejętność przydatna nie tylko w życiu zawodowym ale również prywatnym. Tylko czasem jakoś tak ciężko być sobą w 100%. Anna Piwowarska skutecznie przekonuje, że warto!
Moja refleksja po przeczytaniu tego poradnika - "oj muszę się jeszcze duuużo nauczyć!" Ale najważniejsze, że jest już kierunek i mentor!
Książka "Autentyczność przyciąga. Jak budować swoją markę na prawdziwym i porywającym przekazie?" pomocna będzie nie tylko startującym z własnym biznesem ale także młodym absolwentom wchodzącym na rynek pracy, 'starym wyjadaczom', którzy chcą coś zmienić na lepsze w kreowaniu własnego wizerunku a także tym, którzy kreują swój mały świat w blogosferze.

Korzystając z poradnika (nie tylko czytając - ale pracując głównie nad własnymi pomysłami) dowiecie się jak budować autentyczną...

piotk | 2016-04-24

Dla marketingowca książka prawie bezużyteczna. Ale jeśli jesteś totalnym laikiem to możesz dodać do mojej oceny jeszcze 4 gwiazdki. A jeśli jesteś kobietą, to nawet 5 gwiazdek.