Gra bogów

Wydawnictwo: Logomotiv
Bogna

Pozazdrościłam młodym czytelnikom świata pełnego przygód, zaskakujących zwrotów akcji, tajemnic i prawdziwych emocji. "Gra Bogów" to opowieść rozgrywającą się w surowym świecie wikingów. Północne osady, fiordy, rozszalałe sztormem morze, a wśród nich bardzo młodzi: Sigurd, Iselin, Viliar, ich rodzice: kowal Sven, uzdrowicielka Ingrid, wojowniczy Vagn, a także tajemnicza Astrid. Gdy na osadę...

"Gra Bogów" to opowieść rozgrywającą się w surowym świecie wikingów. Północne osady, fiordy, rozszalałe sztormem morze, a wśród nich bardzo młodzi: Sigurd, Iselin, Viliar, ich rodzice: kowal Sven, uzdrowicielka Ingrid, wojowniczy Vagn, a także tajemnicza Astrid. Gdy na osadę napadają obcy wojownicy, ich świat staje na głowie i dzieci muszą sprostać wyzwaniom niczym dorośli. W „Grze Bogów” zagrożenia są realne, krew płynie naprawdę, tajemna magia Północy może przestrzec, pomóc, ale i przeszkodzić. Tu nie ma bajkowego heroizmu, ale jest miejsce na prawdziwe reakcje: strach, ból i radość, gdy po wielu przeszkodach los odwraca kartę.
Świat magiczny w opowieści Magdaleny Zawadzkiej-Sołtysek jest równie przekonujący jak realny. Do tego świetnie odtworzone realia epoki wikingów, nawiązanie do historycznych i legendarnych bohaterów oraz perfekcyjne operowanie skandynawską mitologią. "Gra Bogów" to także opowieść o relacjach między rodzicami a dziećmi, światem dorosłych a światem dorastających, to historia dojrzewania, odpowiedzialności za bliskich, świetne studium rodzących się przyjaźni.
Jednak dla mnie największym atutem tej opowieści jest to, że chociaż autorka tworzy świat tak odmienny od tego, w którym żyje młody czytelnik, to równocześnie jest to świat prawdziwy. Nie szukajcie tu disnejowskiej opowieści, banalnej w swej barwie i przesłaniu. To świat trudny, głęboki, ale jednocześnie na miarę naszych dzieci i z szacunkiem dla nich stworzony.
Losy bohaterów śledziłam z zapartym tchem, a wam radzę przeczytać „Grę Bogów” razem ze swoimi dziećmi. I podejrzewam, że będziecie ukradkiem wyprowadzać książkę z dziecięcej sypialni, by szybko dowiedzieć się „co było dalej”.
Uwielbiam Osadę Odmieńców. Wszyscy możemy się tam spotkać, choćby na chwilę.
Elżbieta Cherezińska

źródło opisu: Wydawnictwo Logomotiv, 2015

źródło okładki: https://www.facebook.com/grabogow?ref=ts&fref=ts

Alicja | 2018-07-25
Przeczytana: 15 lipca 2018

jedno słowo: GENIALNE! Historia z czasów Wikingów, napisana w fantastyczny sposób, bardzo ciekawie i wciągająco. Dla młodzieży i dorosłych.
Myślę, że porównanie do p. E. Cherezińskiej jest jak najbardziej na miejscu. Nie będę pisała, o czym jest ta książka. Po prostu ją przeczytajcie!
Jedyny minus to objętość... mam niedosyt, może Autorka pokusi się o t. 2 i 3 i 4.. chcę więcej:)

Olimpias | 2018-04-18

Wartka akcja, wciągająca opowieść, ciekawi bohaterowie i chłodne, północne wiatry. Ta powieść, choć dedykowana młodzieży z cała pewnością będzie przyjemną lekturą dla dorosłych! Polecam

Jelonka | 2016-03-20
Przeczytana: marzec 2016

Zgadzam się z opinią pani Eli Cherezińskiej. Książka jest fantastyczna. Autorka ustrzegła się posągowych bohaterów za to serwuje nam kawał dobrej powieści przygodowej. Nie mam już nastu lat a jednak bawiłam się świetnie. Uważam tę pozycję za wyjątkowo udany debiut. Żal tylko, że wydawca nie postarał się mocniej z promocją publikacji bo doprawdy zasługuje ona na więcej!

Agusianka | 2016-02-29

Super! Świetna! Przez kilka dni marzłam w morzu, wędrowałam przez lasy i próbowałam odnaleźć rodzinę oraz bardzo ważny miecz razem z dwoma wikińskimi podrostkami. Wciągnąłem się szybko w naprawdę dobrze ułożoną fabułę i teraz... czekam na więcej!

Bogna | 2015-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2015

Przygoda opisana w książce jest niesamowicie wciągająca i pouczająca! Można też wiele się dowiedzieć na temat kultury wikingów. Polecam, nie tylko miłośnikom średniowiecza:)

Kiwi88 | 2015-08-08

Świetna książka, której jedyną wadą jest niewielka objętość-"łyknąłem" ją w ciągu półtora dnia, ale z tego co słyszałem, to autorka planuje już dwie kolejne części, których nie mogę się doczekać :)
Fenomenalna kreacja bohaterów i otaczającego ich świata, świetne ukazanie świata oczyma i umysłami osób żyjących w tamtych czasach, ciekawe wplecenie wątków magii i mitologii w jak najbardziej realistyczną rzeczywistość.
Jednym słowem polecam, i to nie tylko osobom interesujących się na co dzień zamierzchłymi czasami ;)