Gra bogów

Okładka książki Gra bogów Magdalena Zawadzka-Sołtysek
Okładka książki Gra bogów
Magdalena Zawadzka-Sołtysek Wydawnictwo: Logomotiv fantasy, science fiction
Logomotiv
2015-07-01
2015-07-01
wikingowie mitologia skandynawska historia wikingów przygoda

Z dużymi nadziejami zaczęłam czytanie tej powieści bo krótki opis bardzo mi się spodobał. Miałam na tyle motywacji że nawet ominęłam pozytywną opinię pani Cherezińskiej - pewnie jej kazano, zdarza się, wydawcy bywają bezlitośni. W razie gdyby ktoś zastanawiał się dlaczego - pani Cherezińska nie jest moją ulubioną pisarką historyczną i chyba raczej nigdy nie będzie. Ale wracajmy do 'Gry bogów'.

Początek był niezły. Bardzo spodobał mi się fakt że niektórzy negatywni bohaterowie byli ładni/przystojni a inni brzydale okazywali się nie tacy całkiem źli po bliższym poznaniu. Proste ale w moim przypadku działa zawsze; czytałam zbyt wiele książek gdzie ze świeczką nie znalazłbyś jakiś pozytywnych bohaterów których niestandardowy wygląd przeczył by takiej roli, przykre ale prawdziwe. Pierwszy przykład z brzegu: Tolkien.

No ale połowy gwiazdek nie gubi się w mojej recenzji przez przypadek. Niestety świat przedstawiony przez panią Zawadzką- Sołtysek w tej powieści pozostawia wiele do życzenia bo ma wiele dziur i dziurek. Nie wiem dlaczego autorka nie pofatygowała się poszerzyć odrobinkę swojego bestiarium i na przykład nie wyjaśniła pochodzenia różnych 'nieumarłych' i innych 'żywiołaków'. Czemu pewien piesek trzymał się uparcie towarzystwa dwóch nastolatków? Czemu ten piesek wydawał się mądrzejszy od obu tych młodych ludzi w wielu sytuacjach? Skąd się wzięła völva Astrid i jaka była jej prawdziwa rola?

Oprócz psioczenia za braki w wykreowanym świecie pozwolę sobie jeszcze dodać że zbyt wiele zbiegów okoliczności skutecznie zniesmaczyło mnie pod koniec powieści który z prawdziwym zakończeniem miał niewiele wspólnego. No nie wiem. Pewnie bym się tak nie rzucała gdyby był jakiś drugi tom... albo i nawet trzeci.

Jest niesamowita, szkoda tylko, że tak szybko się ją czyta.

Jest niesamowita, szkoda tylko, że tak szybko się ją czyta.

jedno słowo: GENIALNE! Historia z czasów Wikingów, napisana w fantastyczny sposób, bardzo ciekawie i wciągająco. Dla młodzieży i dorosłych.
Myślę, że porównanie do p. E. Cherezińskiej jest jak najbardziej na miejscu. Nie będę pisała, o czym jest ta książka. Po prostu ją przeczytajcie!
Jedyny minus to objętość... mam niedosyt, może Autorka pokusi się o t. 2 i 3 i 4.. chcę więcej:)

Wartka akcja, wciągająca opowieść, ciekawi bohaterowie i chłodne, północne wiatry. Ta powieść, choć dedykowana młodzieży z cała pewnością będzie przyjemną lekturą dla dorosłych! Polecam

Zgadzam się z opinią pani Eli Cherezińskiej. Książka jest fantastyczna. Autorka ustrzegła się posągowych bohaterów za to serwuje nam kawał dobrej powieści przygodowej. Nie mam już nastu lat a jednak bawiłam się świetnie. Uważam tę pozycję za wyjątkowo udany debiut. Żal tylko, że wydawca nie postarał się mocniej z promocją publikacji bo doprawdy zasługuje ona na więcej!

Super! Świetna! Przez kilka dni marzłam w morzu, wędrowałam przez lasy i próbowałam odnaleźć rodzinę oraz bardzo ważny miecz razem z dwoma wikińskimi podrostkami. Wciągnąłem się szybko w naprawdę dobrze ułożoną fabułę i teraz... czekam na więcej!

Przygoda opisana w książce jest niesamowicie wciągająca i pouczająca! Można też wiele się dowiedzieć na temat kultury wikingów. Polecam, nie tylko miłośnikom średniowiecza:)

Świetna książka, której jedyną wadą jest niewielka objętość-"łyknąłem" ją w ciągu półtora dnia, ale z tego co słyszałem, to autorka planuje już dwie kolejne części, których nie mogę się doczekać :)
Fenomenalna kreacja bohaterów i otaczającego ich świata, świetne ukazanie świata oczyma i umysłami osób żyjących w tamtych czasach, ciekawe wplecenie wątków magii i mitologii w jak najbardziej realistyczną rzeczywistość.
Jednym słowem polecam, i to nie tylko osobom interesujących się na co dzień zamierzchłymi czasami ;)

• Polskich autorów
  • Przeczytam 52 książki w 2021 roku
  • Do kupienia
  • Na regale
  • Wikingowie / Słowianie

Dodaj cytat z książki Gra bogów