Psia przyjaźń

Alex

Pies nie jest człowiekiem, a człowiek nie jest psem. Prawda oczywista i banalna. Czyżba? Chyba nie do wszystkich trafiająca bo zdarzają się próby "uczłowieczenia" zwierząt- zwłaszcza psów- czyniąc im w ten sposób dużą krzywdę. Pies na swoją psychikę, o której człowiek chcący obcować z psem powienien posiadać przynajmniej elementarną wiedzę, pozwalającą na ułożenie wzajemnych relacji. Książka ta nie jest traktatem teoretycznym o psach, gatunkach i hodowli psów, nie jest też podręcznikiem szkolenia i układania psów myśliwskich. Książka opisuje życie jednego psa myśliwskiego w relacjach z otoczeniem: pies-myśliwy-mener, pies-pies, pies-rodzina, pies-polowanie, pies-sąsiedzi. Jest to oczywiście obraz subiektywny, ale taki jest przywilej autora. Mam nadzieję, że Kim patrząc z krainy wiecznych łowców nie wnosi zastrzeżeń do jej treści.

źródło opisu: Przedsiębiorstwo AGA Jerzy Lech Wizerkaniuk, Kościan, 2014

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!