Pozycja ustrojowoprawna partii politycznych w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech

Seria: Monografie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego
Wielebny

Fragment ze wstępu: Komparatystyka prawnicza pozwala nie tylko porównać regulacje prawne różnych państw, ale też ułatwia wymianę doświadczeń i umożliwia wypracowanie najbardziej optymalnych rozwiązań normatywnych. Badania prawno-porównawcze najczęściej odnoszone są do państw Europy Zachodniej. Trudno nie dostrzec dziś przewagi literatury prawniczej traktującej o krajach zachodnich czy...

Fragment ze wstępu:
Komparatystyka prawnicza pozwala nie tylko porównać regulacje prawne różnych państw, ale też ułatwia wymianę doświadczeń i umożliwia wypracowanie najbardziej optymalnych rozwiązań normatywnych. Badania prawno-porównawcze najczęściej odnoszone są do państw Europy Zachodniej. Trudno nie dostrzec dziś przewagi literatury prawniczej traktującej o krajach zachodnich czy skandynawskich nad opracowaniami dotyczącymi Europy Środkowej i Wschodniej, choć jednocześnie trzeba przyznać, że liczba tych ostatnich sukcesywnie wzrasta. Z tego względu postanowiłem przedmiotem mojej pracy uczynić wskazane cztery państwa postkomunistyczne.

źródło opisu: www.wydawnictwo.uni.lodz.pl

źródło okładki: www.wydawnictwo.uni.lodz.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!