literatura piękna
Szkolny_Klub_

Marta pragnie być wolną i kochaną, jednakże głosy przeszłości skutecznie burzą porządek w jej życiu. Chcąc zaznać spokoju, musi ponownie stawić czoło wydarzeniom sprzed lat… Sprzed setek lat. Czy można odciąć się od przeszłości, nawet tej najdalszej? Czy realistyczne podejście do życia zawsze jest tym bezpiecznym i prowadzącym do szczęścia? Jaka jest waga składanych obietnic? Jolanta...

Jolanta Walentyna Sobolewska – artysta plastyk, pedagog, menadżer kultury. Z zamiłowania malarka, pisarka i poetka. Jej wiersze i krótkie formy literackie publikowane były w lokalnych czasopismach na Mazowszu. Pisze artykuły i reportaże o charakterze artystycznym. Redaktor Naczelna kwartalnika „Puzderko Kulturalne”. „Kamienny Kot” jest pierwszą opublikowaną powieścią autorki.

źródło opisu: http://wfw.com.pl/ksiegarnia/ksiazka/1339%20-%20Kamienny%20Kot

źródło okładki: http://wfw.com.pl/ksiegarnia/ksiazka/1339%20-%20Kamienny%20Kot

Nika | 2018-06-10
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Interesująca, wciągająca, taka inna i mająca powiew świeżości. Tematyka zupełnie nie w moim typie, a jednak dałam się wciągnąć w tę historię bez reszty. Jak bardzo nasze przeszłe wcielenia mają wpływ na teraźniejsze życie i czy to jest w ogóle możliwe? Tyle przemyśleń o wartościach naszych. Zahipnotyzowała mnie historia / poprzednie życie/ bohaterki z Egiptu. Miłość, oddanie i poświęcenie.

Lusia | 2015-08-24
Przeczytana: 10 lipca 2015

Pierwsze strony tej książki opowiadają o codzienności, życiu Marty, która pewnego dnia spotyka dziewczynę, która wzbudza w niej dziwne uczucia. Użyłam tu słowa "dziwne", bo w tamtym momencie fabuła została owinięta tajemniczym płaszczem. Atmosfera ta ciągnęła się prawie do ostatnich rozdziałów książki, gdzie wszystko się wyjaśnia, wydarzenia zaczynają się sklejać, lecz zwrot akcji na końcu zaskakuje czytelnika. Jednym słowem, książka jest nieprzewidywalna, co świadczy o jej świetności. Ponadto bardzo szybko się ją czyta, po prostu "wciąga".

Szkolny_Klub_ | 2015-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2015

Powieść rozpoczyna pozornie błahe zdarzenie budzące dziwny, głęboki lęk, pojawia się tajemnicza kobieta, która nieoczekiwanie wpłynie na dalsze życie głównej postaci. Dzięki takiemu wstępowi książka budzi ciekawość czytelnika, natomiast pojawiające się dalej elementy kultur wschodnich (feng shui, reinkarnacja) budują oryginalne, egzotyczne tło zdarzeń. Sny bohaterki nieoczekiwanie wiążą się z jej aktualnym życiem, a opowieść kończy się zaskakującym finałem.

"Kamienny kot", mimo iż należy do tzw. lżejszej literatury, może zaciekawić, gdyż wnika w emocjonalny świat mężatki pozornie pewnej swojej stałości uczuciowej, równocześnie jednak pełnej niespokojnych myśli i dręczonej nieuświadamianymi elementami przeszłości. Z tego powodu jest to rzecz bardziej dla pań niż dla panów, chociaż mężczyzn także mogą sięgnąć po tę pozycję, jeśli chcą dotknąć skomplikowanego świata kobiecych myśli.
Z.J.
źródło: osemkowyklubrecenzenta.blogspot.com