Wyzwanie czytelnicze LC

Zimowa rozłąka kurczaka i myszki

Wydawnictwo: Novae Res
NovaeRes

Mały kurczaczek i równie mała myszka bardzo się przyjaźnią. Ich wspólne zabawy przerywa jednak zimowy deszcz, który zamarza przed drzwiami kurnika i mysiej norki. Zwierzątka próbują znaleźć sposób, by wydostać się ze swoich domków i korzystać z uroków ślizgawki. Ta urocza opowiastka zarówno u małego czytelnika, jak i czytających mu rodziców wywoła niejeden uśmiech na twarzy. Szczegóły Rodzaj...

Szczegóły

Liczba stron: 28
ISBN: 978-83-7942-843-4

książek: 1981
AnnaSikorska | 2015-12-30

Jesienią kurczak i myszka przypadkowo się poznali i od tej pory wszystko robili razem, odwiedzali się regularnie. Pielęgnowali swoją przyjaźń tak bardzo, że trudno było im znieść zimową rozłąkę. Dni były krótsze, możliwość dotarcia do przyjaciela utrudniona, przez co spędzali ze sobą mniej czasu. Pewnego dnia zamarzły drzwi kurnika i domku myszki. Po wielu godzinach kury odblokowały wejście do swojego ciepłego domu i poszły odpoczywać. Myszce jednak nie miałby kto pomóc, gdyby nie jego najlepszy przyjaciel kurczak, który pobiegł uwolnić myszkę i zaproponował wspólne mieszkanie w kurniku.
Prosta, niedługa opowieść o pięknej przyjaźni zwierzątek wzbogacono pięknymi ilustracjami bardzo dobrze przyciągającymi uwagę dzieci. Polecam wszystkim przedszkolakom.

| 2015-08-16
Na półkach: Przeczytane, 3+ .

Śliczna bajka o przyjaźni. Przesłanie: w kupie siła. ;)

nataligabrie | 2018-02-18
Na półkach: Posiadam 0-4, Przeczytane