Matuszka Rosija pierwszy żywioł

Wydawnictwo: Avalon
5 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
rosja, podróż, moskwa, związek, radziecki
m90

Książka jest opisem 3-letniego pobytu w Związku Radzieckim w latach 1990-1992. Bystra, a zarazem analityczna obserwacja życia codziennego w upadającym, komunistycznym Imperium, okraszona została nutą historii oraz garścią interesujących informacji o samej Moskwie. Przedstawionych zostało w niej wiele zdarzeń, nieprawdopodobnych ciekawych, a także... humorystycznych.

źródło opisu: Wydawnictwo Avalon T. Janowski

Monika | 2019-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2019

Najbardziej brakuje tej książce konkretnej korekty. Baaardzo przydałby się ktoś, kto popoprawiałby wszystkie błędy, itd.

Abstrahując od tego, widzę tutaj duży potencjał. Może nie został on do końca wykorzystany, jednak wciąż uważam, że była to dosyć ciekawa lektura.

m90 | 2015-07-27
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 27 lipca 2015

Książka miała dobry temat, autor miał ciekawe rzeczy do powiedzenia, tylko że z autora pisarz jest marny i opowiedział swoją historię w dość grafomański sposób. Można się było z książki paru ciekawych rzeczy dowiedzieć, ale narracja jest tragiczna, a przytaczanie historii Rosji ma się jak kwiatek do kożucha. Korekta tej książki też woła o pomstę do nieba. Przeczytałam gdzieś, że autor wydaje książki własnym sumptem i powiem krótko: nie dziwię się.
Pan Pankiewicz ma też bardzo dziwne poglądy, otwierałam oczy ze zdumienia czytając o tym, jak to cudownym sposobem milicji na radzenie sobie z agresywnymi "Murzynami" (w XXI wieku używać określenia Murzyn...) jest lanie ich pałami. Autor to pochwala.