livrer

Poradnik „Wyprawa Po Moc” jest publikacją skierowaną do osób doznających przemocy w rodzinie. Podstawowym przekazem zawartym w poradniku jest to, że nie jesteś sama/sam. To, co Cię spotkało, nie jest rzadkością, występuje w prawie co piątej rodzinie w Polsce. Najważniejsze jest to, że masz szansę zmienić swoją sytuację. Ten ból i cierpienie może szybko się skończyć, a Ty powrócisz do takiego życia gdzie przemoc i maltretowanie nie będą miały miejsca.

W poradniku staraliśmy się pokazać różne oblicza i aspekty przemocy w rodzinie, ale przede wszystkim podzielić się konkretnymi wskazówkami, co można w takich sytuacjach robić. Jesteśmy przekonani, że nie ma jednej uniwersalnej recepty na to, co robić, gdy padamy ofiarą przemocy ze strony kogoś bliskiego. Ale wiemy, że istnieją różne możliwości i zasoby, które mogą zostać uruchomione. Dlatego w wielu miejscach tego poradnika będziecie zachęceni do poszukiwania tego wszystkiego, co może się przydać do zatrzymania przemocy i odbudowania swojego życia.

Wierzymy w to, że zmiana jest możliwa oraz, że mała zmiana to duża zmiana! Niech więc informacje i propozycje zawarte w tym poradniku będące podsumowaniem tego, co nasi podopieczni nas nauczyli, niech staną się pierwszym krokiem w kierunku ocalenia siebie i budowania szczęśliwego życia.

źródło opisu: niebieskalinia.org

źródło okładki: niebieskalinia.org

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!