Żydowska Gmina Wyznaniowa w Warszawie 1918–1939. W kręgu polityki.

Wydawnictwo: Żydowski Instytut Historyczny
Adm_Lütjens

„Książka ma być pierwszym tomem zamierzonego przez autora wielkiego dzieła; wszechstronnej historii Żydowskiej Gminy Wyznaniowej w Warszawie w okresie II Rzeczpospolitej. Autor zebrał ogromny materiał. Udostępnił [...] wiele dokumentów — uchwał, rezolucji, przebiegu dyskusji. Jest to materiał dotychczas mało znany i z tego mało wykorzystywany przez innych historyków. Archiwa Gminy uległy zniszczeniu podczas wojny. Stąd podstawowym źródłem stała się ówczesna prasa.

Autor wykorzystał też pozostałości archiwów władz państwowych. Imponująca jest [...] lista lektur [...]. Praca ta stanowi istotny wkład do badań nad historią Żydów w Polsce i stosunków polsko-żydowskich.”

Prof. dr hab. Szymon Rudnicki, Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego

Książka została wydana w serii Prace Zakładu Varsavianistycznego w Żydowskim Instytucie Historycznym im. Emanuela Ringelbluma (subseria: Na bezdrożach modernizacji)

źródło opisu: http://www.jhi.pl/publikacje/30

źródło okładki: http://www.jhi.pl/publikacje/30

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!