Supertata na tacierzyńskim. Kochać, wychowywać i dobrze się bawić!

Wydawnictwo: Grupa Wydawnicza Foksal
Dzieci, poradnik, tata, tacierzyństwo
Matacz

Dzięki masie praktycznych wskazówek, sowicie okraszonych humorem, Pat Byrnes pomaga ojcom zmierzyć się z trudnym, lecz niezwykle satysfakcjonującym wyzwaniem, jakim jest wychowanie dzieci.

Dowcipna i przenikliwa analiza uroków (?) rodzicielstwa z perspektywy ojca wychowującego dzieci, któremu – uwaga – udaje się wyjść z tego cało!

źródło opisu: http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/supertata-na-ta...(?)

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/ksiazki/supertata-na-ta...»

stochmial | 2018-08-04
Przeczytana: 2018 rok

Sam jestem od 4 miesięcy na rodzicielskim zamiast żony, więc przeczytałem z ciekawości. Tak jak podejrzewałem mocno amerykańska,ale gdy się odfiltruje amerykanizmy to nawet daje kilka porad i co najważniejsze pozwala poczuć się mniej niezdarnie w obliczu bobas-terroru.

Przemysław Zyra | 2016-01-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, X2016
Przeczytana: 26 stycznia 2016

Autor książki - pracujący w kilku zawodach mężczyzna - postanowił zająć się wychowaniem dzieci w domu. I skutki tej rewolucyjnej decyzji opisuje w książce.
Stworzył książkę, która ma być poradnikiem dla ojców stawiających pierwsze kroki w zajmowaniu się dzieckiem. Moim zdaniem jest to bardziej humorystyczna opowiastka o byciu ojcem niż poradnik. Fakt, że autor zarabiał na życie m.in. jako rysownik wpływa na odbiór lektury - zabawne ilustracje wypełniają całą książkę dopełniając zadanie rozśmieszania czytelnika.

Być może fakt, że nie zajmuję się dzieckiem cały dzień wpływa na mój odbiór książki jako lekkiej lektury. Z pewnością rozszerzy horyzonty młodego rodzica pokazując sposób na wychowanie dziecka. Mi spodobało się kilka podrzuconych przez autora pomysłów (np. kto nie chce iść jeszcze spać i posprzątać ze mną mieszkanie). Bez obrazków pewnie szybko bym się poddał :)

abo | 2015-08-05
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Lekka, dowcipna książka, którą szybko się czyta.