Isaac Asimov's Caliban

Ace Books
1993-03-01
1993-03-01
asimov caliban

Autor w powieści wychodzi poza dość sztywne ramy 3 praw robotyki Asimova, poznajemy nowe oblicze robotów. Książka próbuje odpowiedzieć na pytanie, jak bardzo możemy uczłowieczyć maszynę? W którym momencie przestaje być tylko narzędziem? Czy ma ona prawo do własnego, niezależnego bytu? Te odrobiny filozofii, przeplatane wątkami kryminalnymi jak z dobrej powieści detektywistycznej (vide "Pozytonowy detektyw" Asimova) stawiają tytuł jako dość solidną pozycję ze świata Asimova.
Polecam szczególnie zainteresowanym uniwersum wykreowanym przez Asimova. Jednak nie jest to pozycja, od której należy rozpocząć przygodę z tym światem.

• E-booki

Dodaj cytat z książki Isaac Asimov's Caliban