Rytuał mieczy

Cykl: Krąg czarnoksiężnika (tom 7)
Amanda

W RYTUALE MIECZY (Księga 7 Kręgu Czarnoksiężnika) Thor zmaga się z tajemnicą swego pochodzenia, próbując pogodzić się z tym, kim jest jego ojciec i zastanawiając się, czy ujawnić swój sekret oraz jakie działanie podjąć. Z powrotem w domu, w Kręgu, z Mycoples u boku i Mieczem Przeznaczenia w dłoni, Thor zdecydowany jest dokonać zemsty na armii Andronicusa i oswobodzić swoje ojczyste ziemie – i w końcu poprosić Gwendolyn o rękę. Przekonuje się jednak, że istnieją moce potężniejsze nawet niż on, które mogą stanąć mu na drodze.

Gwendolyn powraca i usiłuje stać się królową, którą pisane jej jest być, za pomocą swej mądrości jednocząc różne siły i pozbywając się Andronicusa na dobre. Znów z Thorem i swymi braćmi, cieszy się chwilami pokoju i wolności. Lecz wszystko szybko się zmienia – zbyt szybko – i nim się obejrzy, jej życie znów wywróci się do góry nogami. Jej starsza siostra, Luanda, jej zaciekła rywalka, zdecydowana jest walczyć o władzę, podczas gdy brat króla MacGila przybywa ze swoją armią, by przejąć tron. Otoczona szpiegami i zabójcami, nękana, Gwendolyn przekonuje się, że bycie królową nie zawsze jest tak bezpieczne, jak myślała.

Miłość Reece’a i Selese wreszcie ma szansę rozkwitnąć, lecz w tym samym czasie pojawia się jego dawna miłość i Reece czuje się rozdarty. Czasy spokoju wkrótce zostają przerwane bitwą i Reece, Elden, O’Connor, Conven, Kendrick, Erec, a nawet Godfrey muszą wspólnie stawić czoła przeciwnościom losu i je pokonać, jeśli chcą przeżyć. Ich bitwy prowadzą ich we wszystkie zakamarki Kręgu, stając się wyścigiem z czasem, by odsunąć od władzy Andronicusa i ocalić siebie przed całkowitym zniszczeniem. Gdy potężne, niespodziewane moce toczą boje o przejęcie kontroli nad Kręgiem, Gwen zdaje sobie sprawę, że musi zrobić wszystko, by odnaleźć Argona i sprowadzić go z powrotem.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

dilbi | 2017-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Mimo tego, że dzieje się sporo więcej niż poprzednio, i że czyta się szybciutko i na jednym wdechu, to zachowanie bohaterów zaczyna mnie zwyczajnie irytować. Bo ile można się bić w taki sam sposób?? I jak trzeba być naiwnym, żeby uwierzyć w bajeczki Andronicusa o tym, że będzie honorowym. A miało być miło, sympatycznie i w końcu chociaż trochę spokojnie. Ale nie.. tak przecież nie można.
Dodaje gwiazdkę za zakończenie - jedyne co przyszło mi do głowy: ale o co chodzi (to wersja nadająca się do upublicznienia, bo to co pomyślałam było znacznie mniej cenzuralne ;))?? I właściwie tylko dlatego biorę się za kolejny tom.

Cezar Kolcz | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

Książka jest ciekawa i wciągająca, czyta się ją jednym tchem i jest zdecydowanie bardziej ciekawa niż poprzednie części i czuje się zachęcony do przeczytania kolejnego tomu. Najbardziej podobało mi się zakończenie "inne" niż dotychczas. Jakie? Dowiecie się sami czytając ten tom. Polecam