Call After Midnight
Natalia

Niespodziewany telefon przerywa spokojny sen Sarah. Jest pewna, że usłyszy ciepły głos swojego męża Geoffreya, który pracuje w jednym z londyńskich banków. Ku jej przerażeniu pracownik Departamentu Stanu, Nick O’Hara, informuje ją o śmierci męża w pożarze hotelu w Berlinie. Zaszokowana Sarah nie wierzy w śmierć Geoffreya i rozpoczyna własne śledztwo. Widząc jej determinację, Nick, początkowo...

Zaszokowana Sarah nie wierzy w śmierć Geoffreya i rozpoczyna własne śledztwo. Widząc jej determinację, Nick, początkowo przeciwny pomysłowi, zgadza się pomóc. Krok po kroku wkraczają w sam środek międzynarodowego spisku szpiegowskiego, w który zamieszani są wysoko postawieni politycy, agenci CIA i Mossadu. Przemierzając kolejne europejskie miasta, Sarah odkrywa, że jej mąż nie był tym, za kogo się podawał, a jej życie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

źródło opisu: http://www.harlequin.pl/ksiazki/telefon-o-polnocy

źródło okładki: http://www.harlequin.pl/ksiazki/telefon-o-polnocy

Mollinka_90 | 2018-04-06
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Tess Gerritsen, znana z medycznych thrillerów, na początku swojej pisarskiej drogi kierowała się bardziej w stronę romansu. "Telefon o północy" to powieść, w której tyle, co wartkiej akcji, jest wątku rozkwitającego uczucia między dwojgiem głównych bohaterów.

Sarah uważa się za nieatrakcyjną starą pannę. Pochlebia jej zainteresowanie przystojnego mężczyzny i dlatego zaledwie po 4 miesiącach znajomości, zgadza się wyjść za mąż za Geoffreya, który ukrywa przed nią pewien bardzo poważny sekret. Pewnego dnia kobieta otrzymuje w środku nocy telefon z konsulatu od Nicholasa O'Hary, który zawiadamia ją o śmierci męża. Kilka faktów wzbudza wątpliwości, zarówno Sarah, jak i Nicka. Wkrótce obydwoje połączy chęć odkrycia prawdy i uczucie wymykające się wszelkim schematom.

Reasumując, jest to dobry thriller z wątkiem szpiegowskim, choć silnie zaznaczony wątek romansowy może niektórym przeszkadzać.

Eli1605 | 2017-04-02
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Fabuła bardzo pospolita. Połączenie wątku sensacyjnego z romansem. Lubię Tess Gerritsen, ale zdecydowanie wole jej thrillery medyczne. Książka lekka i przyjemna, ale nic poza tym. Kolejne kroki bohaterów przewidywalne, podobnie jak zakończenie.

Joanna | 2017-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2017

słaby kryminał. przeczytany w LABIRYNCIE KŁAMSTW

Zuba | 2015-05-20
Przeczytana: 2011 rok

Nie dałam rady doczytać, porażka.
Czytałam wersję angielską czyli "Call after midnight", nie wypowiem sie co do jakości tłumaczenia.
Muszę przyznać, że lubię Tess Gerritsen, zwłaszcza w thrillerach medycznych. Wydaje mi się mniej sztampowa niż Cook, a tym bardziej Palmer. Biorąc do reki "Call..." liczyłam na połączenie przyjemnego z pożytecznym. Niestety nie dokończę, nie mogę. Nie dość, że fabuła jest boleśnie przewidywalna, żona faceta prowadzącego podwójne życie dowiaduje się o jego domniemanej śmierci a później jedzie do Europy szukać małżonka, który jednak przeżył. Wątek romansowy szyty bardzo grubymi nićmi, postaci bohaterów banalne - ona piękność (ale dopiero po zdjęciu okularów i rozpuszczeniu włosów), on zraniony przez żonę-pustaka, w tle Europa.
I ta Europa najbardziej mnie zniechęciła - rozumiem, że Amerykanie mogą mieć mgliste pojęcie o naszym kontynencie, ale autorka powinna się postarać. Jak spać w Londynie, to w Savoyu, jak w Holandii to oczywiście w wiatraku (!!!),...

dorcia2633 | 2016-02-02
Przeczytana: 14 maja 2015

Niespodziewany telefon przerywa spokojny sen Sarah. Jest pewna, że usłyszy ciepły głos swojego męża Geoffreya, który pracuje w jednym z londyńskich banków. Ku jej przerażeniu pracownik Departamentu Stanu, Nick O'Hara, informuje ją o śmierci męża w pożarze hotelu w Berlinie. Zaszokowana Sarah nie wierzy w śmierć Geoffreya i rozpoczyna własne śledztwo. Widząc jej determinacje, Nick, początkowo przeciwny pomysłowi, zgadza się pomóc. Krok po kroku wkraczają w sam środek międzynarodowego spisku szpiegowskiego, w który zamieszani są wysoko postawieni politycy, agenci CIA i Mossadu. Przemierzając kolejne europejskie miasta, Sarah odkrywa, że jej mąż nie był tym, za kogo się podawał, a jej życie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

lila | 2017-08-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Ciężko uwierzyć, ze "Telefon o północy" i "Skalpel" napisała ta sama osoba. Tandetna, pospolita i nudna.
Takim utworom Tess Gerritsen mówię zdecydowane NIE
Szkoda oczu :)

Veronique | 2015-04-22

Bardzo dobra, przemyślana powieść kryminalno-sensacyjna. To napewno nie jest moje ostatnie spotkanie z twórczością tejże autorki.

Daria | 2018-07-31
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 31 lipca 2018

Na ogół nie czytam thrillerów szpiegowskich (przynajmniej to mi tak wyglądało) i po tę książkę sięgnęłam dość spontanicznie i... aż tak tragicznie nie było, ale też mnie nie powaliło.

Jest tu bardzo wyraźny wątek miłosny, więc czy to komuś pasuje, czy nie to kwestia indywidualna, ale chyba nigdy w żadnej dotychczas przeczytanej przeze mnie książce ten wątek nie zaczął się tak szybko i to w tak niezbyt przyzwoitych okolicznościach. Jest też potraktowany bardzo prosto, niemal jak w telenoweli. Zakochanie od pierwszego wejrzenia (prawie), niedomówienia, złość, szybkie pogodzenie, wielka miłość, kolejne niedomówienia, itd. Nawet bohaterowie trochę jak z telenoweli: ona skromna, niby niezbyt ładna, chociaż każdy wie jak to jest w praktyce, a on całkiem przystojny, ma dość poważne i istotne stanowisko... Miłość jest właściwie głównym motorem napędowym praktycznie wszystkiego w tej historii. Przyznam, że liczyłam jednak na coś zdecydowanie bardziej oryginalnego.

Jestem też pewna, że...

vixen39 | 2017-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2017

Nie oceniam ponieważ ponownie autorka pomieszała dwa skrajne w moim odczuciu gatunki. Fajna sensacja, ciekawy wątek - choć w dorobku tej autorki wypada średnio.
No i niestety różowo cukierkowy wątek z kiepskich romansów. Nic nie wnosi, poza irytacją.

To trzecia książka tej autorki, jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie opis na okładce. Pierwsza czyli „Osaczona” była rewelacyjna, druga pt. „Bez odwrotu” nie podobała mi się. „Telefon o północy” czyta się bardzo dobrze i szybko. Główną bohaterką jest Sarah, która praktycznie nic nie wie na temat swojego męża. Nawet jak on się tak naprawdę nazywa. Co odkryje? Polecam przeczytać