Fortuna i namiętności. Zemsta

Cykl: Fortuna i namiętności (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
literatura polska
historyczna
Ag2S

Drugi tom nowej serii Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, autorki bestsellerowej Cukierni Pod Amorem! Sytuacja polityczna w Polsce coraz bardziej się komplikuje. Do kraju wkracza armia rosyjska, a zwolennicy Augusta III i Stanisława Leszczyńskiego dzielą się na wrogie obozy. Nie pozostaje to bez wpływu na zwykłych ludzi, którzy tracą nie tylko majątki, lecz przede wszystkim bliskich...

Sytuacja polityczna w Polsce coraz bardziej się komplikuje. Do kraju wkracza armia rosyjska, a zwolennicy Augusta III i Stanisława Leszczyńskiego dzielą się na wrogie obozy. Nie pozostaje to bez wpływu na zwykłych ludzi, którzy tracą nie tylko majątki, lecz przede wszystkim bliskich zaangażowanych w działania zbrojne.
Zofia z lękiem przyjmuje do wiadomości decyzję ukochanego o przyłączeniu się do walki. Tym bardziej, że zagrożeniem okazuje się nie tylko wróg, lecz także skłonna do intryg rywalka… Czy skromnej młodej wdowie uda się z nią wreszcie wygrać?
I czy klątwa "czarownicy" wypełni się do końca?

Fascynujące bohaterki, pełna namiętności fabuła, szybkie tempo, częste zwroty akcji – tej serii nie można przegapić!

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Po pierwszy tom sięgnęłam nie mając innego wyjścia, natomiast po drugi już zdecydowanie z własnej chęci;). I powiem Wam, że podobało mi się jeszcze bardziej. Dodatkowo byłam już na tyle zżyta z bohaterami tej opowieści, że śledziłam ich barwne losy z napięciem i sporymi emocjami. Oczywiście dramatyczne perypetie miecznikowej Niezgodzkiej i podstarościego Hadziewicza interesowały mnie najbardziej:)

Zdaję sobie sprawę, że to nie jest ambitna powieść historyczna, ale wcale nie tego oczekiwałam. Jest tu miłość, niebezpieczeństwa, ludzka dobroć i podłość, intrygi i ponad wszystko świetny styl, który sprawił, że czytałam z ogromną radością. Ja jestem zadowolona i nie zamierzam doszukiwać się tutaj wad i niedociągnięć.

czytamcałyczas | 2018-11-02

Okładka
7 lat pecha

skąd
biblioteka

Moja opinia
No i przejrzeli,niektórzy na oczyJak kraj upadał.
Parę romansów,bo na miłość zawsze jest pora.
Książka,mądra i prawdziwa.

ania | 2018-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

O "Fortunie i namiętności@ nie mogę nic więcej powiedzieć poza tym, że jest napisana dosyć ciekawie pod względem stylistycznym, chodzi mi o dawny język polski. I tyle.
Nic się nie dzieje, oprócz tanich romansów i mało ciekawych intryg. Postacie są płytkie jak kałuża.
Do tego przez połowę drugiego tomu nie mogłam sobie przypomnieć o czym był tom pierwszy i kto jest kim. Widocznie ten cykl nie zasłużył na przegródkę w mojej głowie i dobrze.
Żałuję straconego czasu i jak zwykle wyrazy wdzięczności dla tego, kto zajmuje się wyborem polskojęzycznych książek w UK.

ChristinaL | 2017-02-22

Dalsze losy pieknej miecznikowej Niezgodzkiej i przystojnego podstarosciego Hadziewicza na tle politycznych huraganow. Przygladamy sie zakochaniom, zdradom, intrygom i tarciom miedzy zwolennikami Stanislawa Leszczynskiego i Augusta III.
Ciekawe choc skromne tlo spoleczne.
Historyczny romans, lekki i przyjemny. Pierwszy tom atrakcyjniejszy.

Rybana | 2017-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2017

Zachwycona poprzednimi książkami tej autorki i entuzjastycznymi recenzjami nowych sięgnęłam po "Klątwę" i "Zemstę". Tytuł tej dwutomowej serii "Fortuna i namiętność" taki trochę jak z harlequina, ale nazwisko autorki mnie przekonało, za to same książki niestety jakoś do mnie nie przemówiły.
Wątki historyczne podane jak suche fakty rodem z wikipedii, do tego masło maślane i zbyt dużo politykowania, a mało wciągających akcji. Losy bohaterów wplecione w historię płaskie i nijakie, a sami bohaterowie mało ciekawi. Niby coś się dzieje i nie dzieje się nic. Coś się zapowiada, zaczyna kiełkować i zaraz klapa, ucięte, nie ma...
Miało być awanturniczo, nieobyczajnie, bezecnie, a było po prostu nudno.
Wychowana na książkach Alexandra Dumas i po iście sienkiewiczowskiej zapowiedzi spodziewałam się czegoś więcej.
Sądząc po bohaterach zabrakło dobrego pomysłu na książkę. Jeśli pojawiał się interesujący wątek był on zaraz porzucany na rzecz mniej ciekawego. W tej książce jest wszystkiego po...

MartaKu | 2017-01-12
Na półkach: 2017, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 stycznia 2017

Tak jak pierwszy tom, pochłonęłam tą cześć. Rewelacyjnie się czyta. Akcja jest dynamiczna. Intrygi, historie miłosne, życiowe klęski, manipulacje, błędy popełniane i naprawiane- tak to wciąga, że nie ma się ochoty odkładać książki.
Polecam

Anna | 2017-08-11
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

Kontynuacja losów znanych bohaterów z pierwszej części. Pierwsza część jednak lepsza, świeższa, z werwą. Tu nieco już bohaterowie stępieni i od samego początku wszystko zmierza do szczęśliwego zakończenia. I dobrze, lubię szczęśliwe zakończenia. I ten przepiękny język dawny:) Polecam

betsy | 2018-04-25
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 25 kwietnia 2018

Podstarości, miecznikowa, kasztelanic, kasztelanka-nimfomanka, muszkieter a także kat i zbójca nadal przeżywają przygody rodem z "Czarnych chmur". Trochę bardziej nużąca niż część I zwłaszcza w wątku oblężenia Gdańska, ale czyta się!

Nina | 2018-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2018

Zemstę czytało się równie dobrze, jak część pierwszą. Lekka powieść, idealna na długie, zimne wieczory. Każdy z bohaterów, ma w sobie, coś ciekawego,tajemniczego, sprawia, że chcemy śledzić jego losy i poczynania.
Zakończenie, fajnie zagrało się z całością.

dilbi | 2017-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2017

Według mnie sporo lepsza od pierwszej części. Intrygi są zaplatane tak gęsto i tak często, że można się pogubić kto, komu i dlaczego. Miłości większe lub mniejsze (a raczej chucie ;)) Duży plus za to, że Zofia okazała się "babą z jajami" i poza kilkukrotnym dość mocnym przytarciu jej nosa, autorka jednak pokazała, że pomimo tego, ze w XVIII wieku kobieta naprawdę niewiele znaczyła (oficjalnie), to drobna białogłowa może sporo namieszać :) Ciekawe podsumowanie na końcu - krótko, zwięźle i na temat :) Czyta się naprawdę super, język jest łatwy, przyjemny w odbiorze. Serdecznie polecam!!