Świat Ogromnych

2015-10-05
2015-10-05
literatura polska
Inne

Kuki, Blubek, Gabi, Budyń i Idalia znów wpadają w tarapaty. Tym razem postanawiają odnaleźć zaginionego syna ich nauczycielki - Alika.
Znajdują się w posiadaniu magicznego przedmiotu, który przenosi ich do świata ogromnych.
Kolejna świetna część przygód, która wciąga od pierwszych stron. Polecam!

Kolejna świetna część przygód, która wciąga od pierwszych stron. Polecam!

Kolejna już część niezwykłych przygód Kukiego, Gabi, Blubka I Idy oraz ich gadajacego psa Budynia. tym razem autor wymyślił niesamowita podróż do krainy Ogromnych.
Ta część niesie niezwykłe przesłanie o tolerancji, bez względu na wygląd. I jak zwykle autor zadbał o to, aby czytanie wiążało się i czerwonymi od emocji policzkami i z uśmiechnietą twarzą. Super, super.

Bardzo fajna książka bardzo lubię książki Pana Andrzeja Maleszki A najbardziej magiczne drzewo kocham tą książkę przeczytałam prawie wszystkie tomy najbardziej podoba mi się świetnie ogromnych

Nie lubię tej serii, czytam tylko ze względu na dziecko a zatem ocena wypośrodkowana: on lubi wartką akcję, grafiki, szybko zmieniające się okoliczności i humor. Mnie to samo mierzi: poza tym, gdzie są rodzice tych dzieci:)? Czemu te grafiki takie brzydkie a postacie papierowe? Kolejne sceny nie mają ze sobą zbyt wiele wspólnego i chyba mają tylko budować napięcie.

Kolejna super książka o przygodach super dzieciaków i mówiącego psa. Moja córka jest zachwycona

Kolejna świetna książka z serii o magicznym drzewie. Tym razem główną bohaterką jest Ida, która zostaje uczennicą. Aby nie mogła wykonywać czarów Gabi podsuwa jej pomysł by zablokowała swoje zdolności na miesiąc czasu. Został jej tylko jeden dzień na wyczarowanie kilku specyfików na szkolne nudne życie. Powstaje tornidron, płyn lubienia, lustro odbijające złość oraz śniadaniówka.
W powieści pojawia się zepsuty Korto, który tłumaczy gdzie znajduję się kolejny magiczny przedmiot - tym razem są to puzzle, które przenoszą dzieci do świata ogromnych. Tam Ida znajduje syna swojej nauczycielki. Wiele przygód - spotkanie z kretem, tajemnicza moc amplusa, kim jest Gigun i Szafa tego nie zdradzę zachęcam do zapoznania się z powieścią Andrzeja Maleszki.

Całkiem oryginalna modyfikacja motywu obrazu przenoszącego do innego świata. Akcja wartka, a czasem nawet wciągająca, mimo pewnych braków. Ogólnie cały cykl jest wystarczający dla czytelników szukających wrażeń. Tym natomiast, którzy szukają czegoś więcej, sugerowałbym raczej Rafała Kosika - cykl "Amelia i Kuba" dla młodszych, "Feliks, Net i Nika" dla starszych - są znacznie lepsze pod względem literackim.

Siódmy tom serii, po raz pierwszy mam wrażenie że naciągany. Powoli brakuje pomysłów autorowi, nie jest to już poziom poprzednich części.

Jest bardzo fajna. Szybko się ją czyta. Bardzo szybko wkręca i POLECAM!!!

Jest bardzo fajna. Szybko się ją czyta. Bardzo szybko wkręca i POLECAM!!!

Super książka
Polecam 👍