Absurdy oraz Dowcipy Polski międzywojennej

Wydawnictwo: Vesper
8 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
rozrywka

Pakiet książek w etui :1)ABSURDY POLSKI MIĘDzYWOJENNEJO książce:ABSURDY POLSKI MIĘDzYWOJENNEJ to Polska lat 1918-39 widziana w krzywym zwierciadle rzeczy, zjawisk i ludzi zabawnych. Książka zawiera m.in.: dowcipy z wojny polsko-bolszewickiej anegdoty o słynnych i mniej słynnych ludziachogłoszenia drobne z codziennej prasyopisy ówczesnych nowinek technicznychteksty satyryczne i kabaretowefragmenty podań, wypracowań i protokołów biurokratycznychzapowiedzi nowości kinowychopisy nonsensów gospodarczych i politycznychWszystko to bogato ilustrowane, absolutnie prawdziwe, śmieszne i straszne zarazem.2)DOWCIPY POLSKI MIĘDzYWOJENNEJ O książce:DOWCIPY POLSKI MIĘDzYWOJENNEJ to 928 dowcipów z lat 1918-39. Książkę uzupełnia garść publikowanych w prasie satyrycznej zabawnych powiedzeń i żartobliwych ogłoszeń. Całość jest bogato ilustrowana autentycznymi materiałami z tamtych czasów.

książek: 1990
Renax | 2014-03-17
Na półkach: Przeczytane, 2014, Humor
Przeczytana: 16 marca 2014

Ja znalazłam wersję bez 'Absurdów', tylko dowcipy, ale i tak polecam książkę. Dowcipy zostały odszukane i przedrukowane z czasopism międzywojennych. Są śmieszne, ironiczne i w dodatku dają ogląd na mentalność naszych pradziadów. I wynika z tego, że mieliśmy poczucie humoru. Bez wulgaryzmów. Gdzież się ono podziało?

agpela | 2013-11-28
Przeczytana: listopad 2013

Daję maksymalną ilość gwiazdek, ale przyznaję, że nie jestem obiektywna - KOCHAM kulturę okresu międzywojennego - łykam wszystko :)
Poza tym "karmię" się satyrą, absurdami także :)
Fanatykom - koniecznie!

Parysada | 2012-11-10