Ostatnie lato w Nebrasce

Wydawnictwo: Media Rodzina
Sommer der Wahrheit
literatura piękna
Ag2S

Nebraska, lata dziewięćdziesiąte XX wieku. Szesnastoletnia Sheridan, śliczna adoptowana córka wpływowych i zamożnych Grantów, mieszka z rodziną na prowincji. Monotonia życia, zaściankowość ludzi i złośliwości macochy przytłaczają niezwykle zdolną dziewczynę. Na szczęście jest ciotka Isabella, są książki, konie i muzyka, którą Sheridan kocha ponad wszystko. Jest też szkolny zespół muzyczny i jego lider, Brandon. Biblioteka ciotki odkrywa przed Sheridan nieznany świat, pełen pasji, wolności i namiętności. Kolejni mężczyźni: pomocnik na farmie, jeździec rodeo i pisarz pokazują jej wszystkie odcienie miłości i zmysłowości. Czy światem naprawdę rządzi seks? Czy jest w nim miejsce na miłość?
W tym samym czasie Sheridan znajduje pamiętniki tajemniczej Carolyn, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Emocje rosną aż do chwili, gdy w Halloween dzieje się coś strasznego. Dopiero teraz staje się jasne, komu Sheridan naprawdę może zaufać…

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2015

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/

Irma Ruszkowska | 2019-08-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Inne

Ostatnie lato w Nebrasce było dla mnie odskocznią od ciągłej fantastyki i serii. Przyjemnie było przeczytać coś jednorazowego, nieco dramatycznego i równie wspaniałego. Wspaniała historia, wciągające opisy i tyle nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nie mogłam się oderwać. Książka pozostawiła niedosyt, głównie dlatego, że niektóre sprawy głównej bohaterki nigdy się nie wyjaśniły.

Matylda Saresta | 2019-06-03

Wciągnęła mnie bardzo ta historia, a przede wszystkim jej klimat, pomimo chwilowej naiwności, niewykorzystanych świetnych wątków i czarnej (aż do śmieszności) passy głównej (uroczej i przyciągającej postaci) bohaterki.

Polecam :)

Julia | 2018-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2018

Nie wiem co sądzić o tej książce. Z jednej strony, historia rodzin Cooper i Grant mnie niesamowicie wciągnęła i tylko czekałam jak to się dalej potoczy. Jednakże z drugiej strony, połowa książki była dla mnie ogromnym wyzwaniem, gdyż podchodziła mi pod patologię - utrata dziewictwa w wieku 15 lat, regularny seks z o kilkanaście lat starszymi mężczyznami - nie do przełknięcia. Sama jestem jeszcze nastolatką, ale to nie na moją głowę.

Gnu | 2018-04-12

TRudno mi coś napisać o tej książce. Na pewno zapada w pamięć. I w serce.

Lavigne | 2018-04-07

Nele Neuhaus nie zawodzi. Słusznie mówi się o niej, że jest mistrzynią wielowątkowych historii i niespodziewanych zwrotów akcji. Kryminały czytamy z mamą od lat, a ta historia tym bardziej jest dla dziewczyn (i ich matek!). Ryczałam nad losem Sheridan, czytałam wielokrotnie.

chawa | 2017-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2017

Uff, uwielbiam Nele Neuhaus jako twórczynię duetu Kirchhoff/Bodenstein, lecz z tą książką po prostu się męczyłam. Typowa opowieść o nastolatce, której przytrafia się całe zło tego świata. I przy okazji odkrywa ona seks i parę innych blasków i cieni (prawie) dorosłego życia. Stwierdzam, że nie mam już siły na takie książki. Ale tych co mają siłę informuję, że szybko się ją czyta i ciągle coś się dzieje, co tą książkę moim zdaniem naprawdę ratuje.

Sherry | 2017-09-07
Przeczytana: 03 września 2017

BYCIE DOROSŁYM TO STAN UMYSŁU

Czujecie się czasami jakbyście się dusili, pomiędzy otaczającymi was ludźmi? Piętnastoletnia Sheridan, mieszkająca na prowincji wraz z adopcyjnymi rodzicami, czuje się od lat i o niczym innym nie marzy tak bardzo jak o wyjechaniu ze wsi i ucieczki przed zaściankowością tamtejszych mieszkańców. Przed nią jednak miesiące zmian, miesiące niespodzianek, pasji, namiętności, złości, urazów, tajemnic i tragedii. Jeśli chcecie jej w tym wszystkim potowarzyszyć, Nele Neuhaus daje wam na to szansę.

W swojej książce dla młodych dorosłych, autorka zabiera nas na amerykańską prowincję lat 90. i daje odczuć jej klimat bardzo wyraźnie. Wraz z bohaterką wkraczającą w okres dorastania, zmagającą się z poczuciem niedopasowania do tamtejszej społeczności, w dodatku nieufną wobec własnej rodziny, dostajemy powieść poruszającą wiele wątków i dotykającą mnóstwa problemów młodych ludzi.

Kiedy poznajemy główną bohaterkę, ma piętnaście lat i wyraźne problemy z dopasowaniem...

Pozeraczkaksiazek | 2017-07-15

"Błędem jest wierzyć, że domem człowieka jest miejsce, w którym się urodził i dorastał – odparła ciotka Isabella. – Tak właśnie myślałam, kiedy zdecydowałam się tu wrócić. Ale dom jest tam, gdzie jest się szczęśliwym, gdzie się kochało i gdzie doświadczało się miłości."

Książka bardzo mi się podobała, napisana lekkim, potocznym językiem. Mimo ponad 500 stron, powieść przeczytałam w ok. cztery godziny - tak mnie zainteresowała, że nie mogłam się od niej oderwać! Niby historia o życiu, jednak czytałam ją z zapartym tchem wyczekując na to, co zdarzy się na kolejnej stronie. A tyle się tam działo! Gdy już myślałam, że to koniec tarapatów Sheridan, ona znowu miała jakieś przygody, wpadki lub problemy. Nie lubię czytać przydługich wywodów o tym jak pięknie jest na dworze, ale o dziwo, ta książka skradła moje serce wspaniałymi opisami krajobrazów: siedząc pod kocem z gorącą herbatą niemal przeniosłam się na wieś, do słońca :)
Jak zostało mi parę kartek do skończenia książki, byłam w...

allison | 2017-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2017

Nele Nauhaus znana jest przede wszystkim jako autorka kryminałów. „Ostatnie lato w Nebrasce” to zupełnie inna powieść – opowiada o perypetiach adoptowanej dziewczyny, ale nie jest pozbawiona tajemnic i intryg.

Główną bohaterką jest nastoletnia Sheridan, która wychowuje się w domu przybranych rodziców mających czterech starszych synów. Relacje w tej rodzinie są napięte i dalekie od ideału chrześcijańskiej familii. Taki obraz stara się stworzyć Rebeca, zdewociała i zakłamana macocha, z którą córka od początku ma na pieńku.
Sheridan nie czuje się dobrze nie tylko we własnym domu, ale i w prowincjonalnym miasteczku, które uważa na miejsce nudne, zacofane i pozbawione perspektyw. Ucieczką od monotonnej codzienności są dla bohaterki książki, muzyka i związki z mężczyznami, którzy otwierają jej oczy na seksualne doznania i siłę kobiecości, dzięki której można manipulować ludźmi.
Życie nastolatki zmienia się, gdy odnajduje ona stary pamiętnik, w którym są zapiski dotyczące jej...

Charlotte | 2016-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2016

Kiedy słyszę imię Nele Neuhaus od razu mam przed oczyma serię książek o Elenie i Charlotcie. Książki pisane dla młodzieży pasjonujących się jeździectwem. ,,Ostatnie lato w Nebrasce'' to książka dla ''młodych dorosłych'' ale nie każdemu przypadnie do gustu :)
Nele Neuhaus jest jedną z moich ulubionych autorek dlatego nie zawahałam się sięgnąć po tę książkę.

Szesnastoletnia Sheridan to adoptowana córka Verona i Rachel Grantów, która pasjonuje się jeździectwem, czytaniem książek i muzyką. Pewnego dnia do Fairfield przyjeżdża ciotka Sheridan - Isabella. Jej książki odkrywają przed nastolatką inny świat. Dziewczyna sama musi znaleźć znaczenia słowa miłość i co to tak naprawdę jest.
Poza tym wiele tajemnic, nieoczekiwane wydarzenia i sekrety rodziców wypełniają jej czas.
Kim była tajemnicza Carolyn i co ma z nią wspólnego jej przybrany ojciec?
Jeśli chcecie się dowiedzieć koniecznie przeczytajcie tę książkę!