wędkarstwo, ryby Polski
flora i fauna
ryszpak

Napisałem tę książeczkę, z nadzieją, że zaspokoi ona ciekawość tych właśnie wędkarzy, którym nie wystarcza samo łowienie ryb, ale którzy pragną również poszerzyć swą wiedzę poprzez zgłębianie tajników przyrody i związanej z nią działalności człowieka. Problematyka dotycząca zagospodarowania rybackiego zbiorników wodnych była zawsze powodem najbardziej zagorzałych dyskusji i polemik.

źródło opisu: Wstęp

źródło okładki: fot. własna

spartis | 2019-01-08
Przeczytana: 04 lutego 1993

Książka nieco inna niż obecnie wydawane poradniki wędkarskie. Jej największą zaletą są bogate informacje o biologii ryb, w szczególności dotyczące przystosowań poszczególnych gatunków, pobieranego naturalnie pokarmu oraz rozmnażania (podane są np. cykle rozwoju roślin towarzyszące poszczególnym rybom). Polecam każdemu kto chce zrozumieć jak żyje ryba którą chce łowić.