Wierzyć w nurcie Nilu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
MattBlues

Przez pryzmat cierpienia i biedy ośmiu krajów Afryki ojciec Maciej pokazuje nam radykalne chrześcijaństwo. Wędrując ścieżkami współczesnych męczenników, stawia niewygodne pytania o swoją własną i naszą codzienną wierność Chrystusowi. Wydobywa z medialnego niebytu świata prawdziwych świadków wiary i nie pozwala nie zatracić nadziei na dobro. Przybliża nam pełną Boga Afrykę, której nigdy byśmy nie poznali, gdyby nie jego mistrzowskie reportaże. Ta książka nie epatuje złem,lecz równocześnie jest pełna prawdy. Nie jest obojętna. Jest bezkompromisowa. Nam - Europejczykom - przypomina, że za abstrakcyjne chrześcijaństwo nikt nie będzie w stanie oddać życia.

Beata Zajączkowska
Radio Watykańskie

źródło opisu: http://www.wkb-krakow.pl/1196/Wierzyc-w-nurcie-Nilu.html

źródło okładki: http://www.wkb-krakow.pl/grafika/maxi1196.jpg

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!