Wilk. Wydanie krytyczne

Okładka książki Wilk. Wydanie krytyczne
Marek Hłasko Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry literatura piękna
600 str. 10 godz. 0 min.
Kategoria:
literatura piękna
Wydawnictwo:
Wydawnictwo Iskry
Data wydania:
2015-09-23
Data 1. wyd. pol.:
2015-09-23
Liczba stron:
600
Czas czytania
10 godz. 0 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324404124
Tagi:
Człowiek z ostatniej granicy bieda socjalizm debiut literacki dwudziestolecie międzywojenne Marymont Warszawa komunizm II RP
Inne
Średnia ocen

                7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
18 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
268
78

Na półkach: ,

Podchodziłem do tej powieści z pewnym dystansem. Jest to moja pierwsza książka tego autora. Z tego co udało mi się wyczytać w internecie można było wywnioskować, że jest to powieść poświęcona ideologii socjalistycznej. Fakt, iż nie znałem jeszcze prozy Hłaski połączony z ideologicznym przesłaniem, nie nastrajały mnie zbyt pozytywnie do tej lektury. Mimo to postanowiłem zaryzykować. I nie żałuję.
Książka opowiada historię chłopaka dorastającego na warszawskim Marymoncie w końcowym okresie dwudziestolecia międzywojennego. Jest ona zapisem zmagań chłopaka z życiem, znalezieniem lepszej drogi będącej ucieczką od smutnego i prowadzącego do nędzy życia. Autor porusza problem podejmowania decyzji i odnalezienia własnej tożsamości, sensu bytowania. Świetnie oddane realia przedwojennej Warszawy nadają powieści niesamowicie realistyczny, ciężki klimat. Wszystko to, wraz z świetnie wykreowanymi bohaterami, sprawia, że powieść tą bardzo dobrze się czyta. Trzeba tutaj dodać, że autor tworząc tą powieść miał zaledwie 19 lat, co świadczy o jego wybitnym talencie.
Jeżeli chodzi o sam socrealizm, w którym miał pisać autor to został on tutaj proporcjonalnie pomniejszony względem problemów egzystencjalnych, nad którymi rozwodzi się Hłasko. Oczywiście sam komunizm odgrywa w powieści rolę tła, jednak było to wymagane w tamtych czasach, aby powieść w ogóle została wydana.
Ostatecznie książkę wydano 60 lat później, i choć zawiera ona elementy ideologiczne to jej główną zaleta są problemy zmagania się z samym sobą oraz otaczającą nas rzeczywistością. Z tego powodu warto tę powieść przeczytać.
7/10

Podchodziłem do tej powieści z pewnym dystansem. Jest to moja pierwsza książka tego autora. Z tego co udało mi się wyczytać w internecie można było wywnioskować, że jest to powieść poświęcona ideologii socjalistycznej. Fakt, iż nie znałem jeszcze prozy Hłaski połączony z ideologicznym przesłaniem, nie nastrajały mnie zbyt pozytywnie do tej lektury. Mimo to postanowiłem...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    1 318
  • Przeczytane
    1 291
  • Posiadam
    437
  • Teraz czytam
    75
  • Chcę w prezencie
    35
  • Ulubione
    30
  • Literatura polska
    17
  • 2018
    14
  • 2019
    10
  • Z biblioteki
    8

Cytaty

Więcej
Marek Hłasko Wilk Zobacz więcej
Marek Hłasko Wilk Zobacz więcej
Marek Hłasko Wilk Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także