czasopisma
badziak

Na sześćdziesięciu stronach znajdziecie: opowiadania, artykuły historyczne z grozą w tle i wprowadzenia do gier karcianych i figurkowych. Numer zerowy, poświęcony jest w dużej mierze H.P.Lovecraftowi. To w klimatach mrocznych bagnisk Nowej Anglii, straszliwych stworów Cthulhu, nasi autorzy stworzyli opowiadania, które są uczczeniem pamięci Samotnika z Providence. Miłośnicy ghost story, także znajdą coś dla siebie. Oddajemy w Wasze ręce sześćdziesiąt stron wspaniałych, fantastycznych opowieści. Pozostajemy w mrocznych klimatach średniowiecza, będziecie mogli przeczytać artykuł o tajemniczych zgonach naszych królów, a przechodząc kilkaset lat do przodu, dowiecie się o XIX wiecznej modzie robienia zdjęć zmarłym i nie tylko swoim bliskim. Artykuł Anny Dymnej jest pełen oryginalnych zdjęć, często przerażających. Miłośnicy gier bez prądu znajdą artykuły o MTG, Warzone czy Pokemonach. Czyli o co chodzi, w tych karciankach i systemach bitewnych. Na koniec, Rysiek podzieli się swoją opinią o najnowszym Hobbicie, który dla jednych jest wspaniałym ukoronowaniem trylogii filmowej, a dla innych fantastycznym romansidłem.
W numerze:
Opowiadania
Ł. Radecki „Brama”
S. Zack „Pokolenia”
M. „Orzeł” Wojteczek „Dom wschodzącego słońca”
M. Lewandowski „Siedlisko”
P. Borowiec „Góra krzyży”
M. Kaźmierczak „Narodziny ostatniego człowieka”
Arty
J. Gruszka ” Zagadkowe zgony średniowiecznych władców Polski”
A. Dymna „Zdjęcia ostateczne”
R. Brzeziński – felieton filmowy
Gry
M. Pawlaczyk „Warzone”
D. Prejs „Pokemon”
P. Rzeszutek ” MTG”

źródło opisu: http://czasopismobrama.pl/

źródło okładki: http://czasopismobrama.pl/

• Córeczki
  • Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
  • Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
  • Wśród rekinów
Córeczki
Adrian Bednarek

7,65 (37 ocen i opinii)
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

7 (2 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

Wśród rekinów
Nele Neuhaus

electric_cat | 2016-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2016

Numer-pilot, który nie został pozbawiony błędów. Literówki, obrazki ze zdjęć trumiennych oderwane od artykułu.
W numerze znalazłam opowiadanie z uniwersum BHO Łukasza Radeckiego, czy "Dom wschodzącego słońca" Mariusza Orła Wojteczka. Szczęśliwam.
Opowiadania i publicystyka ciekawe, zdecydowanie warto się zainteresować tematem. Większość błędów zniwelowana w numerze 1, który w chwili pisania tych słów czytam.

badziak | 2015-10-26

Po pierwsze, okładka. Rzecz ujmująca i niezwykle udana. Klimatyczna, groźna i na poziomie. Brawo!
Po drugie, wydanie. No, tutaj, to już w ogóle szał pał. Papier - miód malyna, opracowanie - pełna profeska. Jedyne moje uwagi w tej materii dotyczą składu. W opowiadaniach przydałyby się chociaż dwie kolumny tekstu, ot dla przejrzystości i wygody czytania; fotografie dołączone do tematu numeru należałoby opisać i niekoniecznie przeciąć wpół innym tekstem, a całość aż się prosi o wyjustowanie. Poza tym jest pięknie, serio. Aż miło :)
Dalej, zawartość. Nie będę recenzować każdego tekstu literackiego, bo kimże jestem, żeby kolegów oceniać? (Btw. Wszystkie opowiadania są męskiego autorstwa. Co na to środowiska feministyczne?!:P) W skrócie powiem tak:
- nudzi mnie już nieco uniwersum Radeckiego i mam wrażenie, że stać go na więcej, a "Bramę" napisał na kolanie w tramwaju czy jakoś...,
- nie wiem, kim jest Simon Zack, ale porwał mnie i zachwycił. Niechże pisze dużo i wydaje szybko, bo...