Ilegenes. Ścieżki obsydianu #1

Tłumaczenie: Paulina Tuczapska
Cykl: Ilegenes. Ścieżki obsydianu (tom 1)
Wydawnictwo: Studio JG
Ilegenes ~ Kokuyou no Kiseki ~ #1
komiksy
Slayerka

Ilegenes to wyspa będąca znanym na całym świecie ośrodkiem badań, symbolem postępu technologii i inżynierii genetycznej. Jednak zarówno oficjalne badania, jak i znajdująca się na wyspie Akademia Militarna to jedynie przykrywka dla nielegalnego biznesu wartego fortunę. Na Ilegenes tworzone są bowiem klony sprzedawane za ogromne pieniądze na czarnym rynku. Jeden z uczniów akademii, 17-letni Fon Fortinbras Littenber, jako dziecko był świadkiem śmierci swoich rodziców. Aby zemścić się za tę zbrodnię postanowił nie tylko doprowadzić do zaprzestania nielegalnej działalności naukowców z Ilegenes, ale też doprowadzić do ostatecznego zniszczenia wyspy.

źródło opisu: Studio JG, 2015

źródło okładki: http://studiojg.pl/

Anezka | 2019-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2019

Manga z wątkiem modyfikacji genetycznej. Mamy też ładnych panów al'a książęta, ale bez yaoi. I dobrze nie wszystko musi się koło tego kręcić. Może shoujo dlatego mi przypadła do gustu, choć kreska szału nie robi.

Wkp | 2017-05-08

GENETYCZNA SODOMA

,,Ilegenes" to przykład mangi, która nie wykorzystała naprawdę dużego potencjału, jaki miał pomysł na fabułę. Mogło być naprawdę ciekawie, mogła też zagościć prawdziwa głębia, skłaniająca do myślenia i oferująca coś więcej, niż tylko rozrywkę. Została jednak prosta i nie mogąca pochwalić się niczym szczególnym opowieść, która spodoba się chyba tylko niewymagającym odbiorcom cierpiącym na niedosyt komiksów z kraju kwitnącej wiśni.

Ilegenes to wyspa, która zdobyła światową (nie)sławę za sprawą wyjątkowo zaawansowanego ośrodka badań nad inżynierią genetyczną. Przedsiębiorcy zmonopolizowali technikę uprawy roślin transgenicznych, a pod przykrywką oficjalnych działań trwa tutaj masowa produkcja klonów, natomiast organizacji Black Market na ogromną skalę handluje sztucznie wyprodukowanymi ciałami. Dlatego też miejsce to nazywane jest Genetyczną Sodomą.
Akcja mangi rozgrywa się jednak w tutejszej akademii wojskowej. Po co komu taka placówka, skoro wstępują do niej...

Rege | 2018-09-02
Przeczytana: 02 września 2018

Scenarzystka i autorka rysunków postawiły trafną charakterystykę swojej mandze, którą popieram: dziwaczna szkoła wojskowa i sami ładni chłopcy. Nic więcej w pierwszym tomie nie znalazłam. :-D

Otori | 2019-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2019