Zgłosuj na książki roku 2017

Ogień i lód

Cykl: Spirit Animals (tom 4)
Wydawnictwo: Wilga
Spirit Animals: Fire and Ice
Ag2S

Czwarty tom bestsellerowej serii! Niezwykła seria fantasy lektura obowiązkowa dla fanów Opowieści z Narnii i Władcy pierścieni. Abeke, Meilin, Conor i Rollan z magicznymi zwierzoduchami: lamparcicą Uraza, pandą Jhi, wilkiem Brigganem i sokolicą Essix przemierzają całą Erdas, żeby zapobiec przejęciu władzy nad światem przez bezlitosnych Zdobywców. Tym razem chcą zdobyć talizman niedźwiedzicy...

Czwarty tom bestsellerowej serii!
Abeke, Meilin, Conor i Rollan z magicznymi zwierzoduchami: lamparcicą Uraza, pandą Jhi, wilkiem Brigganem i sokolicą Essix przemierzają całą Erdas, żeby zapobiec przejęciu władzy nad światem przez bezlitosnych Zdobywców. Tym razem chcą zdobyć talizman niedźwiedzicy polarnej Suki, która ukryła się wśród wiecznych śniegów Arktyki. Na szczęście do drużyny dołącza Maya, która ma niezwykły dar panowania nad ogniem.
Wejdź do świata przygód, magii i legend. Przeczytaj wszystkie tomy serii SPIRIT ANIMALS.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

eMka_Bezunia | 2018-01-27
Przeczytana: styczeń 2018

Czwarta część za mną. Początek mnie przeraził… Pomyślałam…"O Boziu… to mają czytać dzieci?!" - no bo pomyślcie … Ogromny wąż żywcem połyka młodego człowieka i cieszy się jeszcze że kiedy się nażarł to jeszcze czuje bicie serca swej ofiary wewnątrz swojego cielska… Normalnie włosy mi dęba stanęły na głowie…
Ale na szczęście potem było już trochę łagodniej. Akcja książki ładnie, równo szła do przodu. Opisy mroźnej krainy i żyjących tam ludzi naprawdę realistycznie opisane, przez chwilę zrobiło mi się zimno…
Ogromna niedźwiedzica Suka, która była długo uwięziona w lodzie odzyskała wolność - oddała młodej drużynie talizman, który niestety znowu stracili.
Coś im się niewiedzie...
A Abeke mogłaby zacząć wreszcie myśleć… i zdać sobie sprawę, że Shane być może nie jest tym za kogo chce uchodzić. Nie ufam temu chłopakowi…

Zabieram się za kolejną część.

Twixy | 2015-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Bardzo pryzyjemne podróżz w świat fanasty, gdzie jak ąłtwo się domyśleć ścierają się zywioły. Ja nie czytałam poprzendich części serii SPIRIT ANIMALS, a bawię się świentie i bohaterowie zyskali od pierwszych chwil moją sympatię. Szczególnie ciekawa jest Maya.

martuchaa | 2015-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Czytałam poprzednie części i ta jest chyba jedną z moich ulubionych. Da się wyczuć, że każdą pisze inni pisarz, co jest moim zdaniem zaletą, bo każdy dodaje coś od siebie, cały czas pozostając w klimacie serii.
Czekam na pozostałe :)

Arlett | 2015-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Świetna część fenomenalnej serii :)
Czyta się super szybko, nawet ZA szybko. Teraz czekam na część kolejną, bo ciekawa jestem kolejnych przygód.

Elwira | 2015-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2015

W temacie fantasy jak dla mnie świetna, uwielbiam ten cykl i zawsze niecierpliwie czekam na kolejną i tu się nie zawiodłam.

ksiazkawprezencie | 2017-02-12

Shannon Hale oprócz tego, że dała serii kolejną odsłonę efektownego przygodowego fantasy, pogłębia warstwę psychologiczną cyklu, wykorzystuje umiejętnie pomysły poprzedników i sprawia że drużyna zyskuje tożsamość.

Czwarty tom to oczywiście kolejna wyprawa czwórki głównych bohaterów i ich zwierzoduchów w poszukiwaniu talizmanu niezbędnego do powstrzymania usiłującego podbić Erdas Pożeracza i służących mu zastępów Zdobywców. Tym razem droga wiedzie na północ, na Arktykę, gdzie czeka uśpiona w lodzie niedźwiedzica Suka z artefaktem Kryształowego Niedźwiedzia. Shannon Hale wprowadza do fabuły dwie istotne postacie – pierwsza to dysponująca mocą tworzenia ognia Maya, której zwierzoduchem jest oczywiście salamandra, drugą, osoba bardzo bliska Rollanowi.

„Ogień i lód” jest w warstwie fabularnej tomem co najmniej tak dobrym, jak „Więzy krwi”, ale Shannon Hale przewyższa wszystkich dotychczasowych autorów serii w umiejętności tworzenia przekonujących, świetnie skrojonych i konsekwentnie...

mouse1801 | 2016-07-14
Przeczytana: 30 kwietnia 2016

Shannon Hale - autorka bestsellerowej części ,,Spirit Animals''. Momentami straszna i intrygująca książka. Lektura obowiązkowa dla czytelników pragnących przygody. Książka jest warta polecenia.

Twilight88 | 2016-03-13
Przeczytana: 13 marca 2016

Nadal nie wiem dlaczego to czytam.
Wydaje się taka dziecięca itp.
Ale jest w niej coś takiego przez co sięgam po kolejne tomy.
Na tej części również się nie zawiodłam

Piotr Nykier | 2015-12-09

Seria się rozkręca :) nie wiem, który tom jest moim ulubionym, ale pomysł aby każdy pisał ktoś inny jest świetny :) cała seria zamówiona pod choinkę dla brata.

Księżniczka_EN | 2015-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Każda kolejna część jest coraz lepsza ^*^

Meilin+Rollan = <3