Magiczny konik. Błysk kopyt

Tłumaczenie: Michał Zacharzewski
Cykl: Magiczny konik (tom 3)
Wydawnictwo: Wilga
Magic Ponies: A Twinkle of Hooves
Ag2S

Bestsellerowa seria dla dzieci znanej i lubianej autorki – Sue Bentley.
Wspaniała grzywa Magicznego Konika imieniem Kaszmir aż promienieje magią!
Jednak Kaszmir ma jedno wielkie marzenie – szuka przyjaciółki, która zechce z nim przeżyć wspaniałe, magiczne przygody.
Gdzie jeszcze zjawi się Kaszmir?
Magia trwa dalej…

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/

AnnaSikorska | 2016-06-24

Konie mają w sobie coś niezwykłego: są piękne, ich zachowanie jest pełne godności, czasami rozrabiają jak psiaki, można na nich jeździć, galopować, uczą odpowiedzialności, wrażliwości i od wieków towarzyszą ludziom. Wiele dzieci marzy o tym, aby mieć własnego rumaka, będącego wiernym towarzyszem wędrówek oraz powiernikiem sekretów. Dla takich małych wielbicieli koni jest książka :Magiczny konik. Czarodziejskie przygody”. Przygody bohatera, będącego niezwykłym (bo magicznym) koniem zaczynają się od beztroskiej zabawy w… chmurach! Razem z siostrą biega z obłoku na obłok, galopuje, droczy się. Te niezwykłe koniki mają skrzydła pozwalające im latać oraz wiele nieodkrytych mocy. Z wiekiem i doświadczeniem poszerzają swój repertuar możliwości, zdobywają kolejne magiczne moce.
Kaszmir i Przeznaczenie bawią się Magicznym Kryształem, który nieszczęśliwie wypada im i spada na Ziemię. Przerażona Przeznaczenie ucieka, aby szukać kryształu, który nie może dostać się w kopyta mrocznych rumaków...