Roztocze. Przewodnik

Wydawnictwo: Rewasz
przewodnik, roztocze
skun

Nowe wydanie popularnego przewodnika po Roztoczu. Od poprzedniego wydania minęło już blisko 5 lat. To cała epoka zmian w terenie. Przybyło tras znakowanych, szczególnie szlaków rowerowych i ścieżek dydaktycznych, a ciągły rozwój agroturystyki powoduje, że jest gdzie zjeść, przenocować i odpocząć po wycieczce. Przewodnik obejmuje teren całego Roztocza, zarówno po naszej jak i po ukraińskiej stronie ? od Kraśnika po Lwów. Jest to obszerne i szczegółowe kompendium wiedzy o tym terenie podane w przystępnej i przejrzystej formie. Przewodnik opisuje praktycznie wszystkie znakowane szlaki piesze i rowerowe ? każdy opis trasy, w liczbie 137) naszkicowano zawsze na tle kulturowym i historycznym; uczciwie potraktowano żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i rolę tej organizacji w walce z oboma okupantami. Autor opisuje także wycieczki poza szlakami znakowanymi w szczególnie atrakcyjnych miejscach Roztocza.

źródło opisu: http://www.rewasz.com.pl

źródło okładki: http://www.rewasz.com.pl

JanDuszejko | 2017-03-10
Przeczytana: 10 marca 2017

Przewodnik. Kompedium wiedzy o regionie.

PannaAnna | 2015-08-22
Na półkach: Przeczytane, 2015, 2019
Przeczytana: 20 sierpnia 2015

Średni, coraz częściej z takich rejonów warto czytać informacje turystyczne na stronie gmin

Ptasiemleczko | 2014-03-20

W prawdzie zgubiłam się na jednej z proponowanych tras, ale może to wina mojej orientacji w terenie ;-)

Bardzo dobry, dokładny przewodnik! Mnóstwo ciekawostek historycznych, ciekawych miejsc, dobrych opisów, zdjęć i szkiców które pobudzają wyobraźnię i przybliżają historię zapomnianych zakątków Roztocza.

UWAGA! Książeczka ma rewelacyjny mały format, dzięki temu mieści się do plecaka, nie zajmuje dużo miejsca, a jest bardzo treściwa, wydana małym drukiem. Idealna. Okładki rozkładają się i oferują nam dokładną kolorową mapę Roztocza do wglądu.

Warto wybrać się w podróż właśnie z takim przewodnikiem. Bardzo chętnie do niego sięgam. Wszystko napisane przyjemnym językiem, bogato, szczegółowo. Autor prowadzi nas słowem, czujemy jakby stał obok nas i ciekawie opowiadał.

W tekst są wplecione mapki, schematy, szkice zabytków, domów, cmenatzry czy pomniczków. Z tyłu książki zawarto wygodny skorowidz, można szybko znaleźć daną miejscowość czy np. osobę wg nazwy.

Nawet miejsca dziś już zaniedbane są tu odświeżone, odkurzona ich historia. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś o swoim...