Single

Wydawnictwo: Jirafa Roja

& Single to irytująca opowieść o pragnieniu przezwyciężenia samotności, o tym, jak nieoczekiwane wydarzenia zmuszają do odkrywania świata na nowo oraz o wyjazdach i powrotach z emigracji na prowincję. To portret współczesnych 30-latków, singli, oraz pokolenia ich ojców, dla których doświadczenie samotności po wielu latach małżeństwa jest szokiem. Splot przypadkowych wydarzeń daje początek przyjaźni Marty i Filipa, którzy decydują się na wyjazd do Londynu w poszukiwaniu nowych perspektyw. Jednak wielka metropolia nie rozpieszcza emigrantów ze Wschodu. W cieniu głównych wydarzeń pozostaje Jakub, pisarz-amator, który pewnego dnia dostrzega, że zbiegi okoliczności kształtują nie tylko losy wymyślonych przez niego postaci, lecz także jego życie.

ayla_ilayla | 2016-11-12
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 listopada 2016

Nie potrafiłam przez nią przebrnąć mimo kilku podejść... każde z nich kończyło się bólem głowy.

Mateusz Straszewski | 2011-06-06
Przeczytana: 2009 rok

Gdyby pozbyć się wodolejstwa, które serwuje nam Kępski, z powieści zostałoby niewiele - możliwe, że tekstu starczyłoby na przyzwoite opowiadanie science fiction pt. "Znikające matki, żony i kochanki".

Jakub, bohater "Singli" Piotra Kępskiego, pisze swoje dzieło życia - powieść "Błąd krytyczny", historię przyjaźni Marty i Filipa, którzy, tak jak parę lat temu wielu młodych Polaków, zdecydowali się spróbować swojego szczęścia w Anglii. Całą trójkę łączy jedno, niecodzienne wydarzenie. Któregoś dnia, w niewyjaśnionych okolicznościach, znikają bez wieści ich matki. Telefony komórkowe milczą. Nikt nie wie co się stało... Wydawać by się mogło, że tak zarysowana fabuła ma w sobie spory potencjał. Zresztą tak też sugeruje wydawca w opisie powieści Kępskiego - ma to być intrygujące studium samotności współczesnych trzydziestolatków, wciągająca historia o przypadku, który rządzi ludzkim losem... Tymczasem okazuje się, że osoba odpowiedzialna za tekst reklamujący powieść Kępskiego posiada...

korektorka | 2015-01-09
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Może dlatego, że nie jestem singlem, ale nie czuję klimatu. Tytułowe single to tak naprawdę duże dzieci z bagażem emocjonalnym wyniesionym z rodzinnych domów. On i ona jako przedstawiciele współczesnego pokolenia 30-latków poszukujących swojego miejsca. W Polsce źle, za granicą jeszcze gorzej... Najciekawszym momentem było dla mnie spotkanie autora z bohaterem, ale potraktowane bardzo epizodycznie. A mogło być ciekawiej.
Edytorsko przeszkodziło mi kilka błędów, które powinny być wyłapane w korekcie po składzie.

SenioritaM | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Straszny bełkot, dotrwałam do 50 strony, miałam nadzieję, że coś się zmieni na lepsze,ale się nie doczekałam, stwierdziłam,że szkoda mojego czasu na takie coś.

zzuza | 2016-11-19
Przeczytana: 17 listopada 2016