Toskańska zagadka

Wydawnictwo: Novae Res
Charlotte_allen

Sześćdziesięcioletni polski pisarz śladem wielkich poprzedników w poszukiwaniu inspiracji wyrusza w podróż do Toskanii. Nie spodziewa się jednak, że wena niejedno ma imię i nie zawsze jest owocem tylko błogiej kontemplacji. Szlachetne kobiece piękno, smak schłodzonego prosecco i urok krajobrazu pewnego dnia schodzą na dalszy plan z powodu tajemniczej śmierci, której rozwikłanie staje się...

Szlachetne kobiece piękno, smak schłodzonego prosecco i urok krajobrazu pewnego dnia schodzą na dalszy plan z powodu tajemniczej śmierci, której rozwikłanie staje się obsesją bohatera.

Dziwny denar, tajemniczy młodzieniec z płótna Santiego i skomplikowane miłości. Wygląda jak kolejny nudny kryminał? Nie tym razem! Historia z Lukki opisana z erudycją Iwaszkiewicza i wrażliwością Stasiuka zapewni dawkę emocji na wiele godzin doskonałej lektury.

źródło opisu: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=toskanska_zagadka,druk

źródło okładki: http://novaeres.pl/katalog/tytuly?szczegoly=toskanska_zagadka,druk

Marek | 2015-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2015

Już nie w średnim wieku ale jeszcze nie staruszek posiada dar przytulania, i nie tylko... zgrabnie napisane w sam raz na taki upał jaki przyszło nam szczęśliwie przeżyć tegoroczne lato (2015). Dlaczego kupiłem książkę człowieka którego kompletnie nie znam, być może dlatego że miał spotkanie autorskie w księgarni TARABUK na Powiślu. Momentami coś z Pukszty przeplatany Miłoszewskim bo i tajemniczy młodzieniec z pewnego płótna się pojawia. Czyta się nawet dobrze chociaż niektórym może się wydawać iż powieść przeintelektualizowana (jest takie słowo). Mnie nawet świat równoległy nie przeszkadzał, dość obszernie przedstawiony. Także jurny pisarz, piękne kobiety i wypijane wino w niezwykłych smakach daje, o dziwo, nie banalne połączenie u rodzimego autora. Na wakacje w sam raz...