historia
Bauero

Swoje dzieło Autorzy traktują jako podręcznik — w pełni może ono spełniać taką funkcję. Jego adresatami i użytkownikami zostaną przyszli adepci sztuki edytorskiej, jak i ci historycy, którzy chcieliby poznać tajniki warsztatu dostarczającego im niezbędnych w ich badaniach wydań tekstów źródłowych. Walorem publikacji jest pionierska, udana próba ogarnięcia w jednym opracowaniu problematyki edytorstwa źródeł pochodzących z wszystkich epok, mimo iż Autorzy są uznanymi specjalistami w zakresie źródeł średniowiecznych i nowożytnych. Z kart ich dzieła przebija doświadczenie, będące efektem ich wieloletniej praktyki edytorskiej, a także umiejętność powiązania tego doświadczenia z refleksją teoretyczną i syntetyczną”. (z recenzji prof. dr. hab. Wojciecha Mrozowicza, Uniwersytet Wrocławski)

źródło okładki: skan wlasny

wik699 | 2016-05-26

Znakomity nowy podręcznik do edytorstwa źródeł historycznych. Bardzo dobrze napisany, przedstawia najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie.

Ewa | 2017-10-08
Na półkach: Archiwistyka, Przeczytane