Prusy, monarchia absolutna
historia
Bauero

Długo oczekiwany drugi tom "Historii Prus.Narodziny-Mocarstwowość-Obumieranie" autorstwa pracowników poznańskiego oddziału Polskiej Akademii Nauk. "Podstawowe znaczenie zespół autorski przywiązywał do systematycznego, całościowego, obiektywnego i we wzajemnym powiązaniu przedstawienia wszystkich dziedzin pruskiego procesu dziejowego w XVIII w. oraz ukazania miejsca i roli ówczesnych Prus w...

"Podstawowe znaczenie zespół autorski przywiązywał do systematycznego, całościowego, obiektywnego i we wzajemnym powiązaniu przedstawienia wszystkich dziedzin pruskiego procesu dziejowego w XVIII w. oraz ukazania miejsca i roli ówczesnych Prus w dziejach Polski, Niemiec i całej Europy. [...] W ocenach, nawiązując do dewizy suum cuique, znajdującej się na ustanowionym w 1701 r. Orderze Czarnego Orła , zespół autorski przywiązywał dużą wagę , aby w sposób sprawiedliwy "oddać każdemu co się komu należy" , i to nie tylko w ukazywaniu stron pozytywnych, ale też i negatywnych opisywanych wydarzeń i procesów." (z Wprowadzenia)

źródło okładki: skan własny

Bauero | 2015-07-20