Zgłosuj na książki roku 2017

Harry Potter i Kamień Filozoficzny

Tłumaczenie: Andrzej Polkowski
Cykl: Harry Potter (wydanie ilustrowane) (tom 1)
Wydawnictwo: Media Rodzina
Harry Potter and the Philosopher's Stone
Ag2S

Po piętnastu latach od polskiej premiery „Harry’ego Pottera” Pottermaniacy mają powód do świętowania! Długo oczekiwane ilustrowane wydanie pierwszej części cyklu „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” ukazuje się z ponad 100 ilustracjami. Ich autorem jest Brytyjczyk Jim Kay, zdobywca nagrody Kate Greenway Medal. Jedenastoletni Harry Potter to sierota i podrzutek, który od niemowlęcia...

Jedenastoletni Harry Potter to sierota i podrzutek, który od niemowlęcia wychowywany był przez ciotkę i wuja, którzy traktowali go jak piąte koło u wozu. Pochodzenie chłopca owiane jest tajemnicą; jedyną pamiątką Harry'ego z przeszłości jest zagadkowa blizna na czole. Skąd jednak biorą się niesamowite zjawiska, które towarzyszą nieświadomemu niczego Potterowi? Harry nigdy by się nie spodziewał, że można latać na miotle, znać bardzo pożyteczne zaklęcia i nosić pelerynę niewidkę. Nigdy też nie przyszłoby mu do głowy, że to właśnie on stoczy walkę z potężnym i złym Lordem Voldermortem.

źródło opisu: Media Rodzina, 2015

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Wkp | 2015-10-27

HARRY POTTER I ILUSTROWANE WYDANIE

Ta powieść była wspaniała jeszcze zanim doczekała się tak genialnego wydania i nadal, nawet bez ilustracji, broni się rewelacyjnie. To jednak, jak piękną otrzymała teraz oprawę graficzną przenosi ją poniekąd na nowy, cudowny dla oka, poziom.

Harry Potter. Chłopiec, który przeżył. Wiedzie typowy zdawałoby się los dziecka, które po stracie rodziców wychowuje się pod okiem dalekiego od sympatyczności wujostwa, ale typowy wcale nie jest. Dziwne zdarzenia towarzyszą mu przez całe życie. Dnia, kiedy trafił pod opiekę siostry mamy i jej męża, jego imię powtarzali dziwacznie ubrani ludzie świętujący na ulicach Londynu, kiedy to pierwszy raz w historii sowy latały nad miastem w biały dzień, a dziwny kot studiował mapę. Potem wokół małego Harry’ego działy się rzeczy najprzeróżniejsze, teraz natomiast, w dniu swoich jedenastych urodzin chłopiec poznaje prawdę: jest czarodziejem. List z zaproszeniem do Hogwartu, szkoły magii i czarodziejstwa, odmienia całe...

Patrycja | 2015-10-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015, 2016
Przeczytana: 21 października 2015

W tej opinii nie chcę się skupiać na fabule, bo przez te piętnaście lat od ukazania się "Kamienia filozoficznego" na naszym rynku chyba już każdy zdążył poznać historię chłopca, który przeżył. Chcę się za to skupić na samym wydaniu. Książka jest w formacie albumu za co odjęłam gwiazdkę, bo przyznam szczerze, że utrudnia to czytanie. Ilość unikatowych ilustracji mnie zadowala, chociaż nie znajdują się one na każdej stronie. Widać, że wymagało to wielu godzin pracy pana Keya i szczerze mówiąc czekam na więcej, bo pomimo tego iż znam tę historię, to bardzo pomagały wczuć się w magiczny klimat książki. Czcionka jest dość duża, więc myślę, że sprawdzi się dla młodszych dzieci.

Komu polecam zakup? Na pewno osobom, które mają młodsze dzieci w rodzinie (pamiętam z dzieciństwa, że dziwiło mnie dlaczego niektóre książki nie mają obrazków ;)), fanom serii polecać chyba nie trzeba. Zakup tej pozycji wydaje się też prezentem idealnym na zbliżające się powoli święta :). Jeśli ktoś nie czytał...

Anmar | 2018-01-21
Przeczytana: 15 stycznia 2018

Już nawet nie jestem w stanie powiedzieć ile razy czytałam tę część cyklu. Dlatego tylko kilka uwag na temat tego wydania.

Dzięki ilustracjom Jima Kay'a możemy po raz kolejny przenieść się w niesamowity świat Harry'ego Pottera. I to przenieść się w wielkim stylu. Ilustracje są niesamowite, nadają powieści klimatu i zwiększają przyjemność z czytania. Mnie one po prostu urzekły.

Minusem wydania są błędy, nazwijmy to, techniczne. Po pierwsze w przypadku występowania w tekście liter "fi" nad i brakowało kropki. Może to dziwne
(pewnie większość z was uzna, że nawet bardzo), ale mnie irytowało.

Po drugie, tłumaczenie zostało przejrzane i poprawione i albo ta poprawa nie wyszła, albo znowu jakiś chochlik drukarski napsocił, w każdym razie w kilku miejscach tekst został zmieniony i stracił sens. Niby niewiele, ale w zmianach chodzi o poprawę a nie o zubożenie.

Mimo tych niedociągnięć jest to obowiązkowa pozycja w biblioteczce każdego potteromaniaka:)

Artopolosis | 2015-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2015

Ja jako fanka Harrego Pottera i rysowniczka z zamiłowania, musiałam mieć na półce tak magiczne wydanie tej książki. Absolutnie się nie zawiodłam! Ilustracje zapierają dech w piersiach, mimo że historia małego czarodzieja broni się sama, piękne rysunki dodają ksiażce "smaczek", który z pewnością zachęci jeszcze więcej młodych czytelników, aby po nią sięgnąć. Ja jako już stara baba;D z sentymentem wróciłam do powieści, (nie skłamię) mojego dzieciństwa.. Mam nadzieję, że kolejne części również zostaną zilustrowane:)

ultraviolence | 2015-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2015

To wydanie jest cudowne, cieszę się, że mogłam na nowo przeżyć pierwszy rok szkoły razem z Harrym i jego przyjaciółmi. Ilustracje są genialne.
Nie ma co więcej pisać, 10/10.

eR_ | 2015-11-06
Przeczytana: 04 listopada 2015

Chłopiec, zaatakowany przez Sami Wiecie Kogo, przeżył, ale warunki w których przebywa, dalekie są od satysfakcjonujących.
Zawładnęła wyobraźnią milionów czytelników, zarówno młodych, jak i tych starszych.
Zafascynował nas ten rozbudowany,złożony i fantastycznie bajeczny świat.
Któż z nas nie marzył, aby chociaż na chwilę znaleźć się w Hogwarcie i poznać naszych bohaterów?
Nie ma chyba dziecka, które nie miałoby nadziei, że któregoś dnia zjawi się u niego sowa, z jakże radosną wiadomością...
J.K.Rowling w swojej opowieści, zawarła wszystkie, te elementy, które tworzą dobrą opowieść.
Jest tu magia, przygoda, sympatyczni bohaterowie, z którymi można się utożsamić, ale i zło w czystej postaci, które sprawia, że drżymy ze strachu o naszych herosów.
Ponadczasowe prawdy, takie jak przyjaźń, współczucie, czy bezinteresowna pomoc.

Harry Potter i Kamień Filozoficzny, w nowym, ilustrowanym wydaniu, to magia wyższego poziomu.
Jim Kay, stworzył ilustracje, które po prostu są...

Dominika | 2015-12-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Piękne wydanie świetna książka a to już 15 lat minęło od kiedy trzymałam pierwsza wersje tej książki wierzyć się nie chce że od tylu lat jestem " w świecie HP"

MałaPisareczka | 2015-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Piętnaście lat... tyle czasu już minęło od polskiej premiery pierwszego tomu cyklu o młodym czarodzieju. Piętnaście lat, podczas których historia Harry'ego Pottera się rozpoczęła, rozwinęła, a nawet ostatecznie zakończyła, minęło w trymiga jak gdyby zegarowi pomógł delikatny ruch czarodziejskiej różdżki. Piętnaście lat minęło i po tak długim czasie raz jeszcze możemy - zarówno my, jak i zupełnie nowe pokolenie - rozpocząć swą przygodę z Hogwartem... tym razem w przepięknym wydaniu ilustrowanym!

Harry Potter nie ma łatwego życia. Chudy, ciemnowłosy chłopczyk z okularami na nosie, będąc niemowlakiem, stracił rodziców w wypadku samochodowym, z którego jako jedyny wyszedł cało – "na pamiątkę" pozostała mu na czole blizna w kształcie błyskawicy. Z powodu śmierci bliskich musiał zamieszkać u swojego wujostwa, Dursley’ów, którzy na każdym kroku traktowali go jako przysłowiowe piąte koło u wozu. I wszystko potoczyłoby się swoim nudnym, przewidywalnym torem, gdyby nie malutki drobiazg....

Bartłomiej Bartuno | 2015-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Miło było przeczytać HP wraz z cudownymi ilustracjami, które są po prostu fantastyczne. Świetna książka na prezent dla najmłodszych którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z serią.

Balcar | 2016-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2016

Tytułem wstępu pewnie narażę się paru potterowym ortodoksom. Ponieważ moja dziewczyna jest fanką serii, ostatnio obejrzałem wszystkie filmy z Potterem, nie czytając nigdy żadnej z książek. Akurat niedawno zakupiłem jej w prezencie wydanie ilustrowane "Kamienia Filozoficznego", więc w końcu przyszedł też czas i na mnie.
Wydanie jest bardzo ładne, naprawdę sporo bardzo ładnych ilustracji, które umilają lekturę, czcionka duża, czyta się bardzo łatwo i szybko. Pod względem edytorskim, też wszystko w porządku, brak literówek czy innych wpadek, co też należy zaliczyć na plus.
Odnosząc się do samej treści, jakimś fanem serii nigdy nie byłem, wiosen trochę już na karku mam i przyznam, że książką jest całkiem w porządku, ale też jakoś mnie szczególnie mnie nie zachwyciła. Owszem, czyta się to wszystko bardzo fajnie, teoretycznie nic się nie dzieje, fabuła dość wolno dla mnie posuwa się naprzód, ale jakoś chcę się to czytać. I to z pewnością jest zaleta, że książka mimo wszystko się nie...

Selfie na Pokątnej

Zajrzyj do świata ilustrowanego „Harry’ego Pottera” i poczuj, jak magia przenika rzeczywistość. Zapraszamy na pamiątkowe zdjęcie na ulicy Pokątnej w Warszawie!

TOP5 prezentów na Gwiazdkę (na siedmiu podstronach)

Początek grudnia to ostatni dzwonek na przemyślane prezenty Gwiazdkowe. Potem następuje szał zakupów i w koszykach lądują dziwne rzeczy. Aby oszczędzić Wam czasu, a Waszym bliskim rozczarowań z nieudanego podarunku przygotowaliśmy zestawienie książek polecanych przez nas pod choinkę. Każdy znajdzie coś dla siebie!