Rainfall

Rainfall
Kindle Edition
2013-06-28
2013-06-28

Rainfall to książka należąca do działu z serii "niezapomniane" (lub jak kto woli - Mindblower). Jako romans psychologiczny bardzo mocno wpłynęła na mnie emocjonalnie. Polały sie łzy i czuję sie tak jakby mi ktoś mózg przepuścił przez maszynkę do mielenia.

Głowni bohaterowie tej historii to Paige i Adam. Ona młoda dziewczyna 2 lata wczesniej straciła chłopaka w napadzie na monopolowy, jej rozwiedzeni rodzice nie mają zbyt bliskich relacji. Matka świetnie odnajduje się w nowym małżeństwie podczas gdy jej ojciec przebywa w ośrodku dla ludzi chorych na Alzheimera. Mimo to wyszła na prosta z depresji, ma świetną pracę, dużo pieniędzy z odszkodowania jej faceta i cieszy sie życiem. Tańczy w deszczu, raz w miesiącu decyduje się na coś szalonego, co przypomni jej jak cenne jest życie, az pewnego dnia poznaje Adama. Ich relacja rozwija sie bardzo szybko, Adam własnie przeprowadził się do miasta z Nowego Yorku, rozpoczął nowa pracę, dobrze mu sie powodzi i po czterech miesiącach znajomości postanawia sie oświadczyć. Paige zgadza sie od razu, jednak na krótko po oświadczynach znajduje Adama z łózku z inną kobietą. Szok jaki przeżywa sprawia, że postanawia zniknąć na jakiś czas, ale kiedy wraca u jej drzwi staje Carl - lekarz psychiatra, który zajmuje się Adamem. Okazuje się, że Adam cierpi na rozdwojenie osobowości i odmawia dalszego leczenia - chyba że Paige mu pomoże. I wtedy wszystko coraz bardziej się komplikuje...

Jest to naprawdę trudna książka, nie potrafie przejść po niej do porządku dziennego, bo cała ta historia nie mieści mi się w głowie, ale warto... naprawdę warto poświęcić każdą chwilę, aby wejść to tego świata i przeżyć to wszystko co Paige i Adam mieli razem.

• 2015 ✔
  • ☆NIEZAPOMNIANE☆