Co do grosza

Okładka książki Co do grosza Jeffrey Archer
Okładka książki Co do grosza
Jeffrey Archer Wydawnictwo: Rebis kryminał, sensacja, thriller
Not a penny more, not a penny less
Rebis
2009-07-03
2009-07-03
Danuta Sękalska-Wojtowicz
Danuta Sękalska

Początek trochę rozciągnięty, ale jak się później okazało konieczny. Świetna intryga, rewelacyjne poczucie humoru, fajnie skonstruowane postaci. Książka może bardziej pod odpoczynek niż przemyślenia, ale naprawdę warto:)

Bardzo dobra, ciekawa książka. Misternie opracowany plan działania wspólników niedoli, wartka akcja i ciekawe zakończenie. Wszystko czego dobrej książce potrzeba tam jest. Polecam

Drugie spotkanie z tym autorem i drugie BARDZO udane.
Dziś już się tak nie pisze kryminałów. Szkoda.
Tak. Bo to jest kryminał!
Bez seryjnego mordercy wymyślającego sadystyczne metody usmiercania. Bez międzynarodowej siatki szpiegowskiej. Bez pedofilii, przemysłu porno i bez samotnego policjanta z problemami alko.
Za to mamy inteligentnych ludzi, plan, zemstę i trochę fajnego humoru.
Czysta przyjemność.
Polecam!!!

Drugie spotkanie z tym autorem i drugie BARDZO udane.
Dziś już się tak nie pisze kryminałów. Szkoda.
Tak. Bo to jest kryminał!
Za to mamy inteligentnych ludzi, plan, zemstę i trochę...

Ciekawa książka, czyta się wartko, bez zbędnych opisów przyrody, bez zbędnego rozwlekania psychologicznego postaci itd. Wesoła, dobrze się kończy, nic się nikomu złego nie dzieje.
W gruncie rzeczy - chociaż takiej intrygi nigdzie wcześniej nie widziałem, to cały czas miałem wrażenie, że już tę treść znam.
Lektura dobra do pociągu czy na plażę, jeśli ktoś chciałby spędzić czas ambitniej niż rozwiązując krzyżówki panoramiczne z "TeleTygodnia", ale jeśli trzeba coś bardziej ambitnego, to nie tutaj.
Pod koniec nie bardzo mogłem ustalić: czy ten milioner, to rzeczywiście był taki zły, jak go opisywał wstęp. W treści okazał się całkiem miłym, sympatycznym starszym panem, który ma swoje słabości, ale przecież, kto ich nie ma?

Lektura dobra do pociągu czy na plażę, jeśli ktoś chciałby spędzić...

Wciągające.

Wciągające.

Uwielbiam książki Archera. Ta - chociaż niewielka objętościowo, zachwyciła mnie pomysłem na intrygę ale również brytyjskim poczuciem humoru.

Być może irracjonalnie, ale kocham tę książkę (już od wielu, wielu lat),na równi z filmem z 1990r. nakręconym na jej podstawie.
Urzekła mnie cała kryminalna intryga prowadząca do zaskakującego rozwiązania, bez głupiej strzelaniny. Dla mnie cudeńko!

Książka krótka, pobieżna, raczej wprawka niż poważna powieść, lecz czyta się z przyjemnością pomimo wielu uproszczeń.

Świetna powieść sensacyjna z elementami humorystycznymi. Wbrew temu, co piszą niektórzy, ani trochę się zdezaktualizowała. Bo ludzie rzadziej czytają gazety??! Na jakiej planecie, bo na pewno nie na mojej 🤣🤣🤣
I brać to za wyznacznik 'zestarzenia się' literatury, ależ kompromituje się matolek, który pisze podobne herezje 😁😁
Jeffrey Archer to mistrz nad mistrze.

Powieść jest wspaniała, i aż dziw, że jeszcze nie została sfilmowana...
Polecam.

Jeffrey Archer to mistrz nad mistrze.

Powieść jest...

Szybka prosta opowiastka o "nieuświadomionych geniuszach zła". Dużo naiwnych uproszczeń - ale to chyba ze względu na inną epokę, w której była pisana.
Czy czytać - jeśli nie ma już nic innego, to można sięgnąć...

Czy czytać - jeśli nie ma już nic innego, to można sięgnąć...

• Audiobooki
  • Sensacja