Zabójstwo Pitagorasa

Okładka książki Zabójstwo Pitagorasa
Marcos Chicot Wydawnictwo: Muza kryminał, sensacja, thriller
704 str. 11 godz. 44 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Tytuł oryginału:
El asesinato de Pitágoras
Wydawnictwo:
Muza
Data wydania:
2015-09-09
Data 1. wyd. pol.:
2015-09-09
Liczba stron:
704
Czas czytania
11 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377589878
Tłumacz:
Katarzyna Okrasko
Tagi:
Katarzyna Okrasko literatura historyczna powieść hiszpańska - 21 w.
Średnia ocen

                6,6 6,6 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,6 / 10
94 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
140
113

Na półkach:

„Pitagoras założył związek etyczno-religijny, który stał się ośrodkiem badań naukowych, odtąd przez kilka wieków pitagorejczycy byli pionierami badań, szczególnie matematycznych i przyrodniczych. Połączenie mistyki religijnej ze ścisłymi naukowymi badaniami, stanowiło odrębność związku. (Władysław Tatarkiewicz, Historia filozofii, s.53)

Marcos Chicot zabiera nas wewnątrz takiej wspólnoty. Ożywia Pitagorasa, jego uczniów i ich teorie matematyczne. Wchodzi do środka mieszkania Pitagorasa, który właśnie odbywa spotkanie ze swoimi uczniami. Uznał, że czas już wybrać swojego następce. Nie jest jeszcze taki stary by już teraz ustąpić ze stanowiska, jakie zajmuje, ale przez kilka lat chciałby wdrażać swojego następce do nowych obowiązków. A obowiązki to skomplikowane. Pitagorejczycy łączący religię z filozofią zajmowali ważne miejsce w radzie Kotońskiej zarazem zajmując się rozwijaniem nauki matematycznej, która w najwyższej formie stanowiła mistyczne źródło wiedzy dostępnej dla wybranych. Musieli dbać nie tylko o dobro ludzi, ale również o rozwój swojej nauki i zachowania w tajemnicy. W każdym bądź razie „ekipa” Pitagorasa siedzi przy stole, a on zastanawia się, który z jego uczniów jest godzien objęcia stanowiska po nim. Jeden z mistrzów wydaje się być najlepszym kandydatem. I o dziwo, gdy mistrzowie wychylają kielichy z winem ten właśnie pitagorejczyk pada martwy tocząc pianę z ust.

Tak się zaczyna równo siedmiuset stronicowe tomiszcze autorstwa Marcos’a Chicota, który zafascynowany matematyką pitagorejską postanowił ożywić ją zarazem nie chciał zanudzać czytelnika suchymi teoriami umieścił je więc w rozrywkowej formie thrillera. I tak po śmierci jednego ze swych uczniów-mistrzów Pitagoras wysłał swoją córkę Ariadnę by sprowadziła egipskiego ‚detektywa’, który miał przeprowadzić śledztwo we wspólnocie pitagorejskiej w celu wykrycia zabójcy. Atrakcyjny Egipcjanin wpada w oko Ariadnie, a i jej uroda i inteligencja nie uchodzi uwadze Akenona egipskiego śledczego. Romans murowany.

Akenon rozpoczyna śledztwo, w którym pomaga mu Ariadna. A w miedzy czasie ginie kolejny potencjalny następca Pitagorasa. Sprawa zaczyna być poważna, a blady strach spada na resztę mistrzów Pitagorejskich. Z sześciu pozostało czterech, a jak tak dalej pójdzie niezostanie nikt. Podejrzenie pada na miejscowego polityka Kilona, który przed trzydziestu laty chciał wstąpić do wspólnoty Pitagorejskiej, lecz choć zdolny nie został przyjęty ze względu na swoją zarozumiałość, która nie współgrała z etyką pitagorejską. Teraz Kilon stoi w opozycji politycznej do rady trzystu reprezentowanej przez pitagorejczyków. Czy to jednak on staje za zabójstwami?

Kilka słów więcej na moim blogu: https://ksiazkizklimatem.wordpress.com/2015/10/15/marcos-chicot-zabojstwo-pitagorasa/

„Pitagoras założył związek etyczno-religijny, który stał się ośrodkiem badań naukowych, odtąd przez kilka wieków pitagorejczycy byli pionierami badań, szczególnie matematycznych i przyrodniczych. Połączenie mistyki religijnej ze ścisłymi naukowymi badaniami, stanowiło odrębność związku. (Władysław Tatarkiewicz, Historia filozofii, s.53)

Marcos Chicot zabiera nas wewnątrz...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    134
  • Przeczytane
    118
  • Posiadam
    35
  • Teraz czytam
    7
  • Ulubione
    4
  • 2019
    3
  • Thriller/sensacja/kryminał
    3
  • Historyczne
    3
  • 2015
    3
  • E-book
    3

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Zabójstwo Pitagorasa


Podobne książki

Przeczytaj także