Wielki skok

Okładka książki Wielki skok Daniel Silva
Okładka książki Wielki skok
Daniel Silva Wydawnictwo: Muza Cykl: Gabriel Allon (tom 14) kryminał, sensacja, thriller
Gabriel Allon (tom 14)
The Heist
Muza
2015-09-23
2015-09-23
Agnieszka Andrzejewska

Od tego tomu zaczęła się moja przygoda z G. Allonem. I przyznam, że jestem zachwycony. Wielki skok to moja ulubiona część! Gorąco polecam!

Nieustannie dobrze się bawię czytając cykl Pana Silvy o Gabrielu Allonie. Gabriel podejmuje się kolejnego trudnego zadania aby ratować swojego przyjaciela. A wychodzi z tego akcja, w której trzeba uratować pewną dziewczynę i kilka skradzionych obrazów. Uwielbiam to planowanie akcji przez Allona i jego ekipę. Sama akcja też ciekawie się rozwija i czytanie wciąga. Chce się szybko wiedzieć, co wydarzy się dalej. Za chwilę sięgnę po kolejny tom z cyklu.

Dobrze przeczytać czasem ksiażkę, w której wciąż się coś dzieje i nie są to mordy rytualne :) polecam nie tylko znawcom dzieł sztuki.

Uwielbiam książki, które zabierają mnie w podróż.

To właśnie taka książka. Zabrała mnie do cudownych Włoch oraz tajemniczej Austrii.

Sztuka i podróże to dla mnie idealne połączenie.

Książka jest intrygująca, pełna akcji, miłości i świata sztuki.

Zauroczyła mnie, bardzo.

Uwielbiam książki, które zabierają mnie w podróż.

Sztuka i podróże to dla mnie idealne połączenie.

Książka jest intrygująca, pełna akcji, miłości i świata sztuki.

Zauroczyła mnie, bardzo.

Super!!!!!!

Super!!!!!!

Gabriel Allon powraca . Tym razem izraelski superszpieg zostaje wyciągnięty w świat kradzieży dzieł sztuki . W poszukiwaniu skradzionego obrazu trafia na ślady powiązań syryjskiego dyktatora że światem finansjery i jego tajnych kont . Kolejna blyskotliwa powieść Daniela Silvy . Świetnie napisana , znani bohaterowie poprzednich części oraz nowe postacie . Bierzesz to ręki i ciężko przerwać czytanie ....

Początek zapowiadał się świetnie. Rys historyczny, opis miejsc, zabytków i dzieł sztuki to duży plus tej książki. I na tym koniec.
Mial być thriller szpiegowski a wyszła obyczajówka. Do tego drewniane dialogi i męczący opis stosunków politycznych bliskiego wschodu powodowały, że całość wiała nudą. Dobre recenzje i spore rozczarowanie.... cóż, tak bywa.

Ciekawa historia, interesujące tło, dobrze zbudowana fabuła. Polecam ;)

Ciekawa historia, interesujące tło, dobrze zbudowana fabuła. Polecam ;)

Z okruchów wspomnień składam w pamięci obraz Wenecji. Na szczęście acqua alta nie zalała wszystkich miejsc w zasięgu wzroku. Ocalało Górne Miasto. Po nieprawdopodobnie wąskich uliczkach i mostach szedł do pracy dociekliwy konserwator sztuki, a zarazem bystry, odważny i pomysłowy szpieg. W jego otoczeniu wszystko nabierało innej barwy i znaczenia.

To była beretta 9 mm, a jej orzechowa rękojeść miała plamy z farby: odrobina Tycjana, trochę Belliniego, kleks Rafaela i Tintoretta.

Odzyskiwanie starego malowidła przypomina odkrywanie metodą okienek arcydzieła ukrytego pod falsyfikatem. Widz jest zawsze zaskoczony efektem działań.

Trzy holenderskie praczki wciąż pracowały w pocie czoła, niepomne jego obecności.

Równie zadziwiające skutki przynosiły dociekania szpiegów. Są one o tyle łatwiejsze, że w dobie internetu i mediów społecznościowych wiele osób beztrosko dokumentuje swoje życie. Wyśledzenie przesyłanych kwot pieniędzy również jest możliwe. Artefakty to idealna lokata kapitału,
a ich kradzieże na zlecenie są prostsze, niż nam się wydaje.

To jest właśnie cudowne, jeśli chodzi o kradzież arcydzieł. To wcale nie jest takie trudne.

Daniel Silva zachwycił mnie swoją powieścią „Wielki skok”. Pracownie mistrzów i ich dokonania wręcz wizualizują się. Historia nowożytnego cara i prezydenta, który błyskawicznie pokonał drogę z chaty wieśniaka do pałacu, pozornie są powszechnie znane. Imię zapisane na wodzie
i towarzyszący temu Rosenwind to sytuacje ozdabiające fabułę i tak już bardzo bogatą. Interesujący i sympatyczni bohaterowie zapadają
w pamięć czytelnika. Autor zaskoczył mnie pomysłowością
i perfekcyjnym przygotowaniem merytorycznym. Bardzo ładny język przypomina klasyków literatury. „Wielki skok” to rewelacyjna powieść, której nawet okładka jest obiecująca.

To była beretta 9 mm, a...

• Kryminał
  • Thriller/sensacja/kryminał