Mabon. Rytuały, przepisy i zaklęcia na równonoc jesienną

Tłumaczenie: Emilia Niedzieska
Seria: Sabaty
Wydawnictwo: Illuminatio
Mabon: Rituals, Recipes & Lore for the Autumn Equinox
rytuały, zaklęcia, równonoc
Precious

Odkryj sekrety Mabon, dzięki praktycznemu i kompletnemu przewodnikowi dla współczesnych magów i czarownic! Mabon, czyli sabat przypadający w czasie równonocy jesiennej, to ważny moment, w którym dziękujemy naturze za żyzne plony i świętujemy zakończenie żniw. Jest to drugi czas w roku, gdy dzień zrównuje się z nocą, więc to także dobra chwila, by przypomnieć sobie, że wszystko ma swój...

Jest to drugi czas w roku, gdy dzień zrównuje się z nocą, więc to także dobra chwila, by przypomnieć sobie, że wszystko ma swój początek i koniec oraz swoją przeciwwagę. Właśnie w tym czasie równoważą się energie męska i żeńska, Boga i Bogini, życia i śmierci. Mabon to czas podsumowań i oceną osiągnięć oraz rozmyślaniem nad tym, co nas spotkało i co przeżyliśmy.

Książka wprowadza czytelnika w historię i tradycję sabatu, a przede wszystkim pokazuje jak współcześnie celebrować to święto wykorzystując przepisy kulinarne, rękodzieło, rytuały, zaklęcia, modlitwy i inwokacje.

Świętuj Mabon w prawdziwie magiczny sposób!

źródło opisu: Wydawnictwo Illuminatio, 2015

źródło okładki: http://www.illuminatio.pl/

Przeczytana: 03 września 2018

Książka autorstwa Daiany Rajchel w praktyczny, a przede wszystkim prosty sposób opisuje jak celebrować nadejście święta Mabon ,a także ukazuje specyfikę tego niesamowitego okresu w kole roku, zabierając czytelnika w podróż do samych korzeni święta równonocy jesiennej! Polecam serdecznie zarówno tym, którzy żyją zgodnie z celebrowaniem poszczególnych świąt pogańsko/wiccańskich jak i tym którzy są po prostu ciekawi tematu lub chcą rozpocząć nową drogę w zmianie stylu życia. Książka ta będzie z pewnością świetnym przewodnikiem na dobry początek!