Piękna katastrofa

Tłumaczenie: Agata Karolak
Cykl: Piękna katastrofa (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
7,31 (2024 ocen i 260 opinii) Zobacz oceny
Beautiful Disaster
Zaczarowana

Opowieść o trudnej miłości i namiętności, pojawiających się na przekór zdrowemu rozsądkowi. Dziewiętnastoletnia Abby Abernathy wybiera uniwersytet jak najdalej od domu rodzinnego, żeby zapomnieć o przeszłości u boku matki alkoholiczki i ojca hazardzisty oraz o własnej głęboko skrywanej tajemnicy. Marzy o ustabilizowanej przyszłości. Travis Maddox uosabia wszystko to, od czego Abby chce...

Travis Maddox uosabia wszystko to, od czego Abby chce uciec: brutalną siłę, fantazję i niefrasobliwość w związkach z dziewczynami, które o dziwo nie mają mu za złe, że zalicza jedną po drugiej. Tylko Abby - choć czuje, że jakaś zupełnie dla niej niezrozumiała siła przyciąga ją do tego chłopaka - nie chce mu ulec. A jednak godzi się na proponowany przez niego zakład: jeśli wygra ona, Travis zostawi ją w spokoju; w razie jego wygranej zamieszka z nim na miesiąc.

Czego Abby boi się bardziej? Wygranej czy przegranej?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1375,34...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/ksiazka,1375,34...»

Kasiek | 2015-06-05
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Mimo absurdalnego tytułu i nieatrakcyjnej okładki zdecydowałam się dać szansę tej pozycji. Książka okazała się dość dobra. Jednak gdybym wcześniej nie przeczytała tyle jej podobnych, to zapewne wywarłaby na mnie większe wrażenie. Historia jakich wiele, a fabuła niczym nie wyróżnia się spośród innych. Całość wydaje się wtórna. Bohaterowie nakreśleni według typowego schematu: zły chłopak - dobra dziewczyna. Już sama znajomość tej relacji powoduje, że wiadomo o czym będzie książka - rozstania, powroty i seks na zgodę. Zakończenie oczywiste, a do tego nie jest zachętą do sięgnięcia po kolejną część.

WampirkaJustynka | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Jak dla mnie książka jest zbyt niedojrzała i chaotyczna. Jakby pisała ją nastolatka. A główna bohaterka mnie totalnie wkurzała. Kompletnie nie rozumiałam tych relacji, które łączą Abby i Travisa. Chyba zbyt się zachwycałam tą książką, a okazała się katastrofą.

Ranech | 2014-12-07
Na półkach: Przeczytane, 2014, Posiadam, Romanse
Przeczytana: 04 października 2014

Nie była ani intensywna, troszkę niebezpieczna i w miarę uzależniająca :)
Po wspaniałych opiniach spodziewałam się chyba zbyt wiele i to wpłynęło na moją średnią ocenę. Nie można powiedzieć, że książka jest nudna, wręcz przeciwnie, wciąga od pierwszych stron. Tyle, że ta miłość wydawała mi się bardzo szczeniacka, wiem, że oni są studentami, ale miałam wrażenie, że czytam o gimnazjalistach..

Abby niby grzeczna, mądra, poukładana.. a jednak naiwna, niekonsekwentna.
Travis całkiem fajny, ale jego postać w moim mniemaniu została lekko przerysowana.

To wcale nie znaczy, że straciłam czas itp, po prostu czytałam lepsze książki. Niemniej jednak po kontynuację pewnie sięgnę, z czystej ciekawości.

Seria składa się:
1. Piękna katastrofa
2. Walking Disaster
3. A Beautiful Wedding
4. Beautiful Oblivion

Kasia1101998 | 2016-04-24
Na półkach: Przeczytane, Ulubione :)

Nie mogłam się doczekać, aż w końcu ją przeczytam. Czekałam na nią 4 miesiące i wcale się nie zawiodłam. Książka została świetnie napisana i jest nietypowa jak na ten typ książek.
Jedynym minusem była niepohamowana i nieprzemyślana zazdrość Travisa. Jako, że jest dość szczególnym typem Bad Boy'a, jestem skłonna mu to wybaczyć.
Jak dla mnie pomysł i wszystko związane z tą książką są naprawdę dobrze. Więc gorąco polecam :)

książek: 2053
Aniutka90 | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Czy istnieje facet idealny?
Tak! To Travis Maddox!
Ta książka to prawdziwy rollercoster, jednak odkładałam ją z prawdziwym spokojem i uśmiechem na twarzy.
Polecam.

Ranech | 2015-08-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Romanse, 2015
Przeczytana: 29 lipca 2015

Nie była ani intensywna, troszkę niebezpieczna i w miarę uzależniająca :)

Abby niby grzeczna, mądra, poukładana.. a jednak naiwna, niekonsekwentna.

Seria składa się:
1. Piękna katastrofa
2. Walking Disaster
3. A Beautiful Wedding
4. Beautiful Oblivion

książkoholiczka | 2014-07-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 lipca 2014

Właściwie wypadałoby usunąć słowo "piękna" z tytułu i wszystko będzie się zgadzało. Nie rozumiem jakim cudem nazwano to bestsellerem. Ale trzeba przyznać, że robi dużą konkurencję nowej książce Andrusa bo uśmiałam się niesamowicie :) brednie, brednie i jeszcze raz brednie. Bohaterowie wkurzający, fabuła kuleje. On przystojny, wysportowany, wytatuowany, przespał się z połową studentek w kampusie a druga połowa czeka na swoją kolej. Ona oczywiście inna niż wszystkie, potrafi go zmienić. I oczywiście jest dziewicą. Brednie. Odradzam.

Natalia-Lena | 2012-10-12
Przeczytana: 11 października 2012

Zapowiedzi na okładce są dość szumne: ,,Intensywny, niebezpieczny, uzależniający - poznaj swoją nową obsesję" czy ,,międzynarodowy fenomen". Nie pozostaje mi nic innego, jak tylko przejść do rzeczy po krótkim wprowadzeniu.
Abby wyprowadziła się z rodzinnego miasta, by uciec przed przeszłością. Razem z najlepszą przyjaciółką Americą i jej chłopakiem Shepleyem próbuje odnaleźć się w nowym ,,grzecznym" życiu i pewnie by jej się to udało, gdyby pewnego dnia nie wylądowała na nielegalnej walce. To właśnie tam po raz pierwszy zobaczyła Travisa Maddoxa - nieuleczalnego podrywacza, w którym podkochują się wszystkie dziewczyny.
Ponieważ Abby solennie przyrzekła sobie, że będzie unikać tego, co reprezentuje sobą Travis, chłopak ma u niej nikłe szanse. Jednak on się nie poddaje i w efekcie zawiązuje się między nimi dziwaczna przyjaźń.
Wszystko byłoby w porządku, gdyby Travisowi nie wpadł do głowy piekielny pomysł - zakład. Abby przyjmuje go i od tej pory wszystkich czeka trzęsienie ziemi. A...

mnulka | 2014-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Po pozytywnych opiniach miałam spore oczekiwania, że czas poświęcony tej książce nie będzie do końca stracony. Zawiodłam się.
Historyjka, która mogłaby być ciekawa, została zmarnowana. Głupota i niedojrzałość głównej bohaterki powalają na kolana. Przez całą drugą połowę książki zastanawiałam się czy ja też w wieku 19 lat byłam taka głupia (znowu muszę użyć tego słowa!)? Młodość ma swoje prawa... Wydawać by się mogło, że ostatnią rzeczą dla osób, które kochamy, jest ich krzywda, a krzywda wyrządzana z premedytacją nie mieści się w głowie. W tej książce główna bohaterka serce swojego TEGO JEDYNEGO rozjeżdża walcem i wraca (WIELOKROTNIE) poprawić! Okazuje się, że Travis, ten który wydawał się być dla niej najbardziej nieodpowiednim chłopakiem, jest bardziej odpowiedni, mimo wielu wad, dla niej niż ona dla niego. Główna bohaterka Abby jest niepoważną, głupią dziewuchą. Oby żaden facet w swoim życiu nie napotkał takiej Abby. Jej zarzuty i obawy są śmieszne, ale tak jak trzyma się ich...

Główna bohaterka to dziewiętnastoletnia Abby Abernathy, która wyjeżdża na studia razem ze swoją najlepszą przyjaciółką Americą, wybrała uniwersytet z dala od rodzinnego domu, żeby zapomnieć o przeszłości u boku matki alkoholiczki i ojca uzależnionego od hazardu, który jest hazardzistą wpadł w nałóg, oraz o głębok8iej mrocznej skrywanej tajemnicy. Jej marzeniem jest ustawić się w życiu i mieć stabilizację, ustabilizować się samodzielnie.
Abby to porządna, mądra dziewczyna, poznaje zepsutego chłopaka Travisa Maddoxa uosabia własną siłą, fantazją jest wytatuowanym twardzielem nie stały uczuciowy w swoich związkach, zmienia dziewczyny jak rękawiczki jedną po drugiej, bierze udział w nielegalnych walkach.
Zawiera z Travisem pewien układ, zakłada się o zakład, że będzie z dziewczyną przez miesiąc, a jak nie to będzie z nim na zawsze.
Po pewnym czasie przeradza się to w coś głębszego w prawdziwe uczucie dwojga sobie ludzi mają się ku sobie i się zakochują nie mogą wytrzymać bez siebie,...