Wielkie Dinozaury

1994-01-01
Karol Sabath, Katarzyna Żylińska
Dinozaury Trias Dawna Ziemia

Okładka książki Zanim pojawił się człowiek Zdeněk Burian, Zdeněk V. Špinar
Zanim pojawił ... Zdeněk Burian, Zden...

Pierwsza naprawdę porządnie napisana książka o dinozaurach jaką miałem przyjemność czytać. Z wszystkich przeczytanych przeze mnie do tej pory książek na ten temat ta zadziałała na moją wyobraźnię chyba najbardziej. Dlaczego? Ciężko powiedzieć, ale na pewno po części przez ogrom zawartych w książce informacji, obrazowe grafiki połączone z ciekawym tekstem i przystępność treści. Jedna z lepszych książek na temat dinozaurów dostępnych swego czasu na rynku (jeśli nie najlepsza).

Mocnym plusem książki jest kompleksowość, z jaką traktuje ona tematykę dawno wymarłych gadów, a także przejrzystość i zrozumiałe przedstawienie stawianych przez autora pytań i udzielanych na te pytania odpowiedzi. Lekturę ułatwia przy tym świetne tłumaczenie książki - aż przyjemnie się przez taką pozycję brnie:)

Rzecz zdecydowanie do polecenia. Nawet mimo pewnej dezaktualizacji zawartych w książce treści. Do tego dorzucam dużego plusa za sentyment i wspomnienia z lektury;)

Książka wydana ponad 20 lat temu, część informacji już nieaktualna, za to naprawdę fachowo i jednocześnie ciekawie napisana i przetłumaczona (nic dziwnego, K. Sabath był fachowcem jakich mało).
Tylko okładka trochę niepoważnie wygląda. Ale to lata 90. w końcu.

Tylko okładka trochę niepoważnie wygląda. Ale to lata 90. w końcu.

Jedno z nielicznych kompetentnych popularnych wydawnictw o dinozaurach na naszym rynku. Tłumaczone przez nieodżałowanego Karola Sabatha. Do dnia dzisiejszego sporo się w naszej wiedzy na temat bohaterów tej książki zmieniło ale na owe czasy była to pozycja jak najbardziej solidna i godna polecenia.

Bardzo dobra dla osób, które dopiero zaczynają poznawać dawny świat wielkich jaszczurek. Polecam.

• 🦖DINOZAURY🦖
  • Posiadam - wersja fizyczna