Ślad na lustrze. Prawdziwa opowieść o miłości, tęsknocie i życiu po śmierci

Tłumaczenie: Łukasz Małecki
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
The Hand on the Mirror. A True story of Life Beyond Death
literatura piękna
Ag2S

Prawdziwa opowieść o miłości, tęsknocie i życiu po śmierci Niewiarygodnie wiarygodna opowieść o życiu po życiu. Zapis osobistej podróży oraz uniwersalna próba rozdzielenia wiedzy i odczuć. Albo po prostu historia o wielkiej miłości. Dla racjonalistów i romantyków; uduchowionych oraz agnostyków; miłośników literatury non-fiction i historii, których nie można udowodnić; wszystkich, którzy za...

Prawdziwa opowieść o miłości, tęsknocie i życiu po śmierci
Niewiarygodnie wiarygodna opowieść o życiu po życiu. Zapis osobistej podróży oraz uniwersalna próba rozdzielenia wiedzy i odczuć. Albo po prostu historia o wielkiej miłości. Dla racjonalistów i romantyków; uduchowionych oraz agnostyków; miłośników literatury non-fiction i historii, których nie można udowodnić; wszystkich, którzy za kimś tęsknią lub boją się kogoś stracić. Wreszcie – dla każdego, komu kiedyś, choć przez krótką chwilę, wydawało się, że doświadczył czegoś, czego nie potrafi wyjaśnić…
Max Besler, mąż Janis Heaphy Durham, miał zaledwie pięćdziesiąt sześć lat, gdy zmarł na raka. Nim odszedł, obiecał żonie, że nie zostawi jej samej, a ich miłość przetrwa. Wkrótce po jego śmierci kobieta zaczęła dostrzegać zjawiska, jakich nigdy wcześniej nie doświadczyła: migoczące światło, drzwi, które same się otwierają, zegar zatrzymujący się dokładnie na godzinie, w której zmarł jej mąż. Jednak to, co bezpowrotnie zmieniło życie Janis, nadeszło dokładnie rok po stracie ukochanego. W pierwszą rocznicę śmierci Maxa na łazienkowym lustrze kobieta dostrzegła niezwykły odcisk dłoni: biały, niczym rentgenowskie zdjęcie, ukazujący zarys kości. Podobnych znaków było więcej…
Ślad na lustrze to historia niezwykłej wyprawy, którą odbyła wykształcona, twardo stąpająca po ziemi dziennikarka, szefowa wpływowej gazety mającej na koncie kilka Pulitzerów. Szukając odpowiedzi na pytania, jakie postawiło jej życie, Janis Heaphy Durham spotkała się z naukowcami, psychologami, fizykami i osobami trudniącymi się praktykami duchowymi. Przeprowadziła liczne rozmowy i na fotografiach uchwyciła znaki, za pomocą których mąż próbował się z nią kontaktować. Wszystko to pozwoliło dojść jej do wniosku, że śmierć to nie koniec.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/

JustynaMck | 2019-06-06
Przeczytana: 06 stycznia 2019

Jak żyć po śmierci bliskiego człowieka? Co się dzieje z tym co zmarł? Autorka po śmierci męża zaczyna zagłębiać temat śmierci jak i życia po śmierci.

Patka | 2018-03-29

Spodziewałam się czegoś lepszego. Akcja jest... po prostu jej nie ma! Dowody na istnienie czegoś więcej są... naciągane, nieprzekonujące itd. :(

Anka82 | 2016-10-11

Mam umysł otwarty na zjawiska paranormalne. Wiara w Boga opiera się na odczuciach, na niczym namacalnym, twardym. Nie neguje więc niczego. Jednak czytając tą książkę, pomimo swojej tolerancji, początkowo ziewałam przy opisie sagi rodzinnej, a następnie czułam coś na kształt irytacji. Dlaczego? Ponieważ w moim odczuciu to grubo naciągana książka. Wydawało mi się że duch męża za chwilę wyskoczy z lodówki abo ułoży napis z kabanosów. Są różne materiały, przeżycia czy dokumenty próbujące uchwycić życie po śmierci, poważne, fachowo przeprowadzane. Czasem je oglądam. Ta książka mnie w swojej formule nie przekonuje...

kawa | 2016-10-03

Książka może interesująca, ale dla osób zajmujących się zjawiskami parapsychologicznymi, życiem po śmierci. Można w to wierzyć, albo nie; na pewno doświadczenie Autorki jest zajmujące.... ale nie dla mnie, nie porwała mnie ta historia.

FromNorwayWithLove | 2016-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2016

Autorka miesza pewne porządki. Negację materializmu uważa za epokowe odkrycie. Nieokiełznane głębokie emocje za duchowość. Pozostaje ślepa na długą tradycję metafizyczną Europy i Dalekiego Wschodu. W jednym się nie myli - nasz mózg potrafi więcej niż się powszechnie uważa. Ale on umiera, a wraz z nim wspomnienia i wiedza biograficzna.
To co mnie wzrusza u Amerykanów, to śmiałość, by z własnych - nawet intymnych - doświadczeń robić produkt. Ja bym tak nie potrafiła... ;-)
Osobom szukającym poważnych pozycji na temat świadomości polecam książki Kena Wilbera i prace sir Rogera Penrose'a. Jeśli ktoś ma dla mnie coś równie godnego polecenia, to będę wdzięczna za wiadomość!

Book_Mystery | 2016-06-28

„Ślad na lustrze” Janis Heaphy Durham miał mi pokazać życie po śmierci. Przedstawia historię dziennikarki, której umarł mąż, ale zostawia jej pewne znaki w ważnych chwilach. Historia ta okazała się jednak, przynajmniej dla mnie, nadinterpretacją zdarzeń. Tajemnicze ślady dłoni na lustrze każdego roku, przesuwający się dywan, problemy z radiem w samochodzie... Sama zaczęłam zauważać takie „nadprzyrodzone” zjawiska w moim domu!
Niestety, nie poczułam tej książki, męczyła mnie okrojona ilość dialogów i wydawało mi się, że autorka (chociaż to jej osobiste przeżycia i przemyślenia) nie przekazała mi żadnych emocji. Nie czułam ekscytacji, strachu czy nawet ciekawości. Czuję jednak szacunek do autorki za odwagę podzielenia się ze światem swoimi odczuciami.
Przekonałam się, że warto zaufać staremu powiedzeniu i nie oceniać książki po okładce. Grafika rzeczywiście przypadła mi do gustu. Okładka w ciekawym, metalicznym kolorze, wypukłe napisy, od razu wpadła mi w oko.
Myślę, że to...

| 2016-05-17

nonono | 2016-04-03

Niesamowita historia o miłości łączącej dwa światy. Książka dająca nadzieję, że śmierć to nie koniec.

Hania | 2016-04-01

Mam mieszane uczucia co do tej książki. "Ślad na lustrze" to historia dziennikarki, której mąż umiera, ale nie odchodzi - daje jej mnostwo znaków z zaświatów.

Pewnie książka byłaby kolejną pozycją historią - świadectwem o tym, że życie po życiu to prawda. Pozycji jednak broni charakter samej autorki. Nastawiona sceptycznie do tego niezwykłe, poszukująca faktów i dowodów, dociekliwa dziennikarka nie tylko obserwowała znaki, ale i dotarła nie tylko do miłośników parapsychologii, ale i naukowców zafascynowanych zjawiskami paranormalnymi i świadomością.Uwaga: książka w pewnym momencie zaczyna mocno wciągać i prowokować do zadawania sobie różnych pytań i poszukiwania odpowiedzi.

nogab | 2016-02-17
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 16 lutego 2016

Książka ciekawa, ale nieprzekonywująca.Niepotrzebne opisy różnych profesorów, instytutów.Niby napisana językiem prostym a czytelnik gubi się fragmentami w gąszczu nadmiernej wiedzy.