Propolis w Apiterapii

Wydawnictwo: Apiterapia Forum
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
zdrowie, medycyna
Athoualia

Co to jest apiterapia? Apiterapią nazywamy metodę leczenia, w której do celów profilaktyki, wyleczenia i rekonwalescencji w przypadku jednej, lub kilku chorób stosuje się produkty pszczele. Apiterapia uwzględnia równoważność procesów fizycznych, emocjonalnych i duchowych w przywróceniu zdrowia, wykorzystując siły natury dla dobra człowieka. Apiterapia ma tylko jedno zadanie: zapewnić lepsze...

Co to jest apiterapia?
Apiterapia uwzględnia równoważność procesów fizycznych, emocjonalnych i duchowych w przywróceniu zdrowia, wykorzystując siły natury dla dobra człowieka. Apiterapia ma tylko jedno zadanie: zapewnić lepsze zdrowie człowiekowi w każdym wieku.

źródło opisu: Apiterapia Forum, 2015

źródło okładki: Skan własny

Athoualia | 2015-07-25
Przeczytana: 19 lipca 2015

Autor wychwala cudowne właściwości propolisu (na wszystko dobry - na układ moczowy, krwionośny, odpornościowy). Myślę, że większość teorii są lekko naciągnięte, jest w nich dużo sensu, jednak wszystko opiera się na flawonoidach i terpenach. Można wywnioskować:
-> uszczelnia naczynia krwionośne
-> działa moczopędnie i odkażająco,
więc jest dobry w profilaktyce miażdżycy, dobry w okresach grypy, przeziębień przy tym może być stosowany w zakażeniach dróg moczowych. Po prostu brak mi literatury pomocniczej (ach, to przyzwyczajenie do literatury książek państwa Kędzia).

lapis | 2018-09-24
Na półkach: Zdrowie, Chcę przeczytać