Podróżnik do wynajęcia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Journeyman
podróż dookoła świata
Mgła

Fabian S. Korner - fotograf, architekt, designer - marzył o zwiedzaniu świata, ale nie chciał porzucać kariery. Zainspirowany średniowiecznymi wędrówkami czeladniczymi, postanawia uciec od biurowej monotonii i wyruszyć w kreatywną podróż dookoła świata. Po drodze podejmuje się najróżniejszych prac, w zamian oczekując jedynie wyżywienia i noclegu. Jego trwająca dwa lata wyprawa to pasmo niezwykłych przygód. Fabian odwiedził 5 kontynentów, był zatrudniowny w ponad 60 miejscach. Udowodnił, że będąc podróżnikiem do wynajęcia, można rozwijać zawodową pasję i cieszyć się wolnością.

źródło opisu: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/literatura-...(?)

źródło okładki: http://publicat.pl/dolnoslaskie/oferta/literatura-...»

tomasz_96 | 2019-01-10

Autor podczas swojej dwuletniej podróży podejmuje sie zaledwie kilku "fuch", które dostaje dzięki swojemu pochodzeniu. Pomimo pobytu na różnych kontynentach cały czas przebywa wśród ludzi zachodu. Jeżeli ktoś chciałbym dowiedzieć się jak "wkręcić się" w inną kulturę to niestety, tutaj niczego się nie dowie. Pomimo tego lsiążka jest inspirująca i czyta się ją bardzo szybko.

Dominika Gaweł | 2018-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2018

Dzisiaj kolejny tytuł, który idealnie wstrzelił się w moje gusta! „Podróżnik do wynajęcia” to zapiski z czeladniczej wyprawy Fabiana Sixtusa Kornera - człowieka, który w pewnym momencie swojego życia podjął decyzję o zdobyciu wszystkich kontynentów w ciągu dwóch lat. Wydawać by się mogło, że to kolejna z wielu podróżniczych książek istniejących na rynku, jednak w tym przypadku autor swoje wyprawy chce łączyć z pracą wykonywaną w kolejno odwiedzanych miejscach. Za swoje usługi nie chce pobierać opłat a jedynie oczekuje zapewnienia mu noclegu i pożywienia. W książce tej najbardziej spodobało mi się stawianie człowieka na pierwszym miejscu. Autor skupia się na kontaktach społecznych panujących w danym kraju, nie wgłębiając się zanadto w opisy krajobrazów czy charakterystycznych dla danego regionu zabytków. Pokazuje on, że rozmowa i namacalne przebywanie z drugim człowiekiem jest najważniejszym spoiwem relacji międzyludzkich. W książce nie brakuje również śmiesznych czy niebezpiecznych...

Evia | 2018-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Połowa sezonu wakacyjno-wyjazdowego.U mnie niestety w tym roku w sezonie wyjazdu nie było i nie będzie.No to pocieszam się książkami podróżniczymi😉
Tym razem wybór padł na "Podróżnik do wynajęcia". Czytało się szybko,autor co prawda za wiele się "nie napracował"..ale na pewno coś zyskał podczas tych podróży..W sumie dobrze, że nie spotkało go nic złego,(oprócz jednego napadu)po czym by żałował pobytu w danym kraju.Ogòlnie książka mi się średnio podobała.

semirala | 2018-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2018

Książka została dość skrytykowana, więc postanowiłam napisać coś na jej obronę. Trafiłam na nią przypadkiem na wyprzedaży na chodniku, stwierdziłam, że podróżnik do wynajęcia byłby idealny dla moich przyjaciółek singielek, które uwielbiają podróże i zamierzałam obdarować je tą historią. Sama skusiłam się na poznanie przygód, których ja sama, mimo, że trochę po fachu, nie odbędę.
Pomysł na życie świetny, imanie się kreatywnych prac za dach nad głową i wyżywienie, poznawanie ludzi i kultury - super. Autor nie był pisarzem, wybaczmy mu więc niedociągłości w pierwszej książce, jaką popełnił. Brakuje rozbudowanych opisów jak w Nad Niemnem, czuje się niedosyt ;) ale książką pozwala uwierzyć w siebie, swoje możliwości, dobrych ludzi i tego, że wszystko jest możliwe, jak to sobie założymy!
Więc, moi drodzy, nie krytykujmy tak bardzo tego, że ktoś coś przeżył i może nie do końca składnie opisał .. dla niego to dwa lata historii, dla nas 230 stron, takich "na odwagę" ;)

mroweczka1515 | 2017-08-11
Przeczytana: 26 lipca 2017

Jednym z ciekawych spostrzeżeń zawartych w niniejszej książce jest ukazanie tego, iż swobodna możliwość wyboru swojej drogi życiowej i podjęcia różnego rodzaju decyzji często okazuje się trudnym zadaniem dla współczesnego młodego człowieka.

Marta-le | 2017-04-28
Przeczytana: 24 kwietnia 2017

"Chciałbym mieć odwagę do pozostania wiernym sobie, zamiast żyć tak, jak oczekiwali tego ode mnie inni".

Fabian Korner przeżył wyprawę swojego życia. Jego wędrówka i poszukiwanie samego siebie stała się dla niego życiowym projektem, otworzyła przed nim wiele możliwości i przygotowała do dalszego życia w swojej ojczyźnie.

Swoje zapiski autor przedstawił w sposób zwarty i treściwy. Dodatkowym plusem są kody QR przy każdym z rozdziałów, które pozwolą obejrzeć filmiki lub zdjęcia z tej wyprawy.

madeleine | 2016-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2016

Jako fanka serii "Z różą wiatrów" ochoczo sięgnęłam po tę książkę. Jak widać po ocenie (5 gwiazdek) pozycja ta ani mnie szczególnie nie wciągnęła ani też nie zanudziła na śmierć; była po prostu przeciętna. Owszem, czytało się ją lekko i szybko, ale lektura ta nie wywołała we mnie silnej potrzeby rzucenia wszystkiego i udania się w podróż śladami autora i doświadczenia podobnych emocji czy wrażeń.

Tinkerbelle | 2016-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2016

Zdecydowanie nie będzie to moja ulubiona pozycja z serii. Książka ok, ale każdy poruszony temat był opisany niezwykle pobieżnie. Sama czeladnicza podróż super, i wcale nie dziwię się, że człowiek chciał się tym bogactwem doświadczeń podzielić w formie książki. Niestety sama książka wyszła tak sobie.

vampireheart | 2016-07-25
Przeczytana: 22 lipca 2016

Na książkę "Podróżnik do wynajęcia" zwróciłam uwagę ze względu na serię, do której ona należy. "Z różą wiatrów" już niejednokrotnie się spotkałam, a jedna z oferowanych przez nią książek stała się moją ulubioną. Że tytuł i opis z tyłu okładki wydawały się intrygujące, postanowiłam ją przeczytać. Prawdę mówiąc- nie jestem ani specjalnie zauroczona tą opowieścią, ani też znudzona. Nie mogę powiedzieć, że książka mi się nie podobała, ale jednocześnie czuję duży niedosyt i, niestety, rozczarowanie.

Książka jest krótka, choć treściwa i stanowi swoiste sprawozdanie z podróży autora. Fabian Körner postanowił rzucić swoje dotychczasowe życie i rozpoczął podróż, podobną do tych czeladniczych sprzed wieków. Chce zdobyć jak największe doświadczenie i wyciągać wnioski z każdej pracy, jakiej się podejmie. Jedynym jego wynagrodzeniem ma być zapewnienie wyżywienia i miejsca do spania.

Każde...

Muminka | 2016-05-31
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 30 maja 2016

jak się jest młodym Niemcem, freelancerem, przed trzydziestką, to chciałoby się spędzić 2 lata w podróży naokoło świata i pozbierać trochę nowych doświadczeń. Zwłaszcza jeśli utknęło się w rzeczywistości nudnego regularnego chodzenia do pracy, ale myśli się o przebranżowieniu jako fotograf/ reporter. W 2010 r w Wiesbaden narrator postanowił odwiedzić wszystkie kontynenty, pracuj ac jako czeladnik w zawodach, które mogłyby wykształcić w nim nowe umiejętności. Kiedyś studiował grafikę, projektowanie stron www, jest dekoratorem wnętrz.
Ma zatrzymywać się na miesiąc- trzy w wybranym państwie i przybliżać czytelnikom szczegóły swojego pobytu. Szanghaj, Kuala Lumpur (Design Week), Bangalur i wspólny miesiąc z dziewczyną w Indiach, Tybet, Kaszmir, Aleksandria i Kair, Addis Abeba ( wystawa fotograficzna rdzennych Afrykanów) Brisbane, San Francisco, Kuba i Kolumbia. Niestety każdy rozdział dość pobieżnie opisuje spędzony czas w danym kraju. Głównie relacja obejmuje różnice kulturowe i...